Reklama:


Kaja Gryczewska z najlepszą paradą serii w Superlidze. Po raz kolejny (wideo)

Kaja Gryczewska z najlepszą paradą serii w Superlidze. Po raz kolejny (wideo)
Na 30 sekund przed końcem spotkania w Koszalinie Kaja Gryczewska zatrzymała Emilię KowalikFot. facebook.com/SLKobiet

Bramkarka „Niebieskich” popisała się kluczową interwencją w spotkaniu w Koszalinie. Kaję Gryczewską ponownie w tym sezonie doceniła PGNiG Superliga Kobiet.

Na oficjalnym profilu PGNiG Superligi Kobiet w każdej serii wybierane są trzy najlepsze obrony. W najnowszym zestawieniu na pierwszym miejscu znalazła się Kaja Gryczewska, bramkarka KPR Ruch Chorzów.

W ostatniej minucie wyjazdowego meczu z Młynami Stoisław Koszalin 22-latka wygrała pojedynek sam na sam z Emilią Kowalik, skrzydłową gospodyń. Jak się później okazało, była to interwencja na wagę trzech punktów. W tamtym momencie Ruch prowadził bowiem 29:28. I takim wynikiem zakończyło się spotkanie.

Dla Kai było to kolejne wyróżnienie w tym sezonie. Wcześniej – w styczniu 2023 r. – również popisała się „Obroną tygodnia”. Także w spotkaniu z Koszalinem, tyle że w hali MORiS. Chorzowianka zastopowała wówczas Kristynę Kubisovą.

Czytaj także: Bramkarka Ruchu wyróżniona. Co za interwencja! (wideo)

„Niebieskie” wygrały w poniedziałek drugi mecz w sezonie, zaś w najbliższą sobotę – 29 kwietnia – zakończą rozgrywki spotkaniem u siebie z MKS PR Urbis Gniezno (godz. 17.00).

Zobacz trzy najlepsze obrony ostatniej serii, w tym nr 1 – paradę Kai Gryczewskiej

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości