Reklama:


Z okazji Nocy Muzeów śląskie strachy powrócą do skansenu

Z okazji Nocy Muzeów śląskie strachy powrócą do skansenu
Strachy ponownie zawitają do chorzowskiego skansenu.fot. Skansen Chorzów

Do chorzowskiego skansenu 13 maja na Noc Muzeów powrócą śląskie strachy. Z całego Śląska ściągną strzygi i strzygonie, złośliwe pokraki, ciągnąc za sobą nieprzemienione jeszcze dzieci. Wcisną się przez szpary do izb i domostw czając się w mroku i zwiastując same złe rzeczy. Podczas tej wyjątkowej nocy będą straszyć gości muzeum budząc w nich najgłębsze

Do chorzowskiego skansenu 13 maja na Noc Muzeów powrócą śląskie strachy.

Z całego Śląska ściągną strzygi i strzygonie, złośliwe pokraki, ciągnąc za sobą nieprzemienione jeszcze dzieci. Wcisną się przez szpary do izb i domostw czając się w mroku i zwiastując same złe rzeczy. Podczas tej wyjątkowej nocy będą straszyć gości muzeum budząc w nich najgłębsze lęki i trwogi.

Kto pojawić się może tej nocy? Ktoś widział wabiącego szlajfom utopca, wciagajacego do wody nieostrożnych przechodniów, inni zauważyli wrazidlatych młodzieniaszków, ukrywających swe powinowactwo z samym diabłem. Chorzowskie omy powiadały, że widziały też zabłąkaną Południcę w otoczeniu wiecznie wygłodniałych podciepów. Jak ktoś stawał ze strachem i odmawiał specjalną modlitwę to stwory nie zwracały na niego uwagi. Przynajmniej tak mówiły…

Ostatecznie wszystko okaże się 13 maja nocą.

Ci, którzy odwiedzą tej nocy skansen przejdą w grupach przez jego teren wyznaczoną trasą wraz z przewodnikiem. W nieprzeniknionych ciemnościach XIX wiecznej wsi – wzdłuż trasy – na gości będą czyhać strachy i demony, w które wcielą się aktorzy teatru Lufcik na korbkę.

Na Noc Muzeów obowiązuje jeden bilet w cenie 15 złotych (dzieci do 3 roku życia – wstęp bezpłatny). Pula biletów wynosi 3000 sztuk. Wejściówki można nabyć w sprzedaży internetowej – TUTAJ.

Lufcik na Korbkę to kolektyw artystyczny oferujący spektakle oparte na motywach śląskich legend i symboli popkulturowych. W swoich przedstawieniach wykorzystuje różnorodne techniki sceniczne – żywy plan, kuglarstwo, teatr lalek, teatr tańca, koncert, pantomima czy fireshow – dzięki czemu buduje niesamowite, pełne aury tajemnicy spektakle.  W swoich spektaklach teatr opowiada o Śląsku, kształtując w ciekawy i zabawny sposób wiedzę o naszym regionie i wprowadzając śląskie słownictwo.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości