Reklama:


Skansen zaprasza na dwa etnospacery w najbliższy weekend

Skansen zaprasza na dwa etnospacery w najbliższy weekend
Aktualna pogoda z pewnością sprzyja takiej formie spędzenia czasu.fot. Skansen Chorzów

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” zaprasza w sobotę i niedzielę o godz. 15.00 na spacery etnograficzne z przewodnikiem.

W sobotę 29 kwietnia przewodnik opowie o życiu naszych przodków i zabierze uczestników zajęć do najciekawszych obiektów muzeum. Uczestnicy zobaczą m.in. zagrody dawnych gospodarzy, szkołę, młyn wodny i kościół. Odwiedzą także stado muzealnych owiec, sympatyczne króliki, kozy, konia i krowę.

– Gości zabierzemy także do chałupy zielarki, gdzie opowiemy o wierzeniach magicznych – zapowiadają organizatorzy.

Wyprawa w niedzielę 30 kwietnia, odbędzie się pod tytułem „Niebo pośród codzienności. Dwa kościoły w skansenie”. Uczestnicy wydarzenie odwiedzą zabytkowe kościoły znajdujące się na terenie skansenowskiej ekspozycji: katolickiego kościoła z Nieboczów i protestanckiego z Bytomia-Bobrka. Kościół z Nieboczów, jest jednym z najstarszych obiektów w skansenie, kościół z Borka – najmłodszym. Oprócz tego goście zobaczą także kapliczki znajdujące się na terenie muzeum.

Koszt uczestnictwa w wycieczce to 19 zł od osoby. Specjalne bilety można zakupić online https://bilety.muzeumgpe-chorzow.pl/rezerwacja/wydarzenie.html?d=3

Liczba miejsc jest ograniczona – kiedy pula biletów się wyczerpie nie będzie możliwości dodania kolejnych miejsc.

Rozpoczęcia spacerów zaplanowane są na 15:00.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości