Reklama:


KPR Ruch traci podstawową rozgrywającą. Polańska zagra w Koszalinie

KPR Ruch traci podstawową rozgrywającą. Polańska zagra w Koszalinie
Po dziewięciu latach Marcelina Polańska odchodzi z KPR Ruch ChorzówFot. Marcin Bulanda

Po spadku z PGNiG Superligi Kobiet w kadrze „Niebieskich” dojdzie do zmian. Z Chorzowem żegna się Marcelina Polańska, środkowa rozgrywająca Ruchu, która przenosi się do Młynów Stoisław Koszalin.

Marcelina Polańska broniła barw Ruchu przez dziewięć sezonów. Do Ruchu trafiła jako juniorka, z UKS Czternastka Czestochowa. W 2016 i 2017 r. zdobyła z „Niebieskimi” mistrzostwo Polski juniorek.

W seniorkach występowała od sezonu 2016/17 (wówczas Ruch grał w I lidze). Jesienią 2017 r. zadebiutowała w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet, z czasem stawała się coraz ważniejszym ogniwem zespołu. W sezonie 2022/23 zdobyła 82 bramki w 21 meczach (była drugą najlepszą strzelczynią po Karolinie Jasinowskiej).

Kontrakt Polańskiej z Ruchem wygasł po zakończeniu sezonu. 24-latka nie zdecydowała się go przedłużyć, a karierę kontynuować będzie w Koszalinie. Związała się bowiem z tamtejszymi Młynami Stoisław.

– Po wielu latach spędzonych na Śląsku zdecydowałam się na zmianę barw klubowych i z radością dołączam do koszalińskiej drużyny – powiedziała Polańska cytowana przez klub z Koszalina.

Na razie nie wiadomo, na jakim szczeblu występować będą w przyszłym sezonie Młyny Stoisław Koszalin. Drużyna zajęła 9. miejsce w PGNiG Superlidze Kobiet i w maju walczyć będzie w barażach (z najlepszymi zespołami z I ligi). Polańska nie będzie mogła zagrać w tym turnieju.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości