Reklama:


Skansen już nigdy nie będzie taki sam!

Skansen już nigdy nie będzie taki sam!
Ponownie w chorzowskim skansenie nie zabraknie atrakcji.fot. MGPE w Chorzowie

Noc Muzeów zbliża się wielkimi krokami. Jedną z atrakcji na te wyjątkowe wydarzenie znajdziecie w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie.

Do chorzowskiego skansenu 13 maja na Noc Muzeów powrócą śląskie strachy. Z całego Śląska ściągną strzygi i strzygonie, złośliwe pokraki, ciągnąc za sobą nieprzemienione jeszcze dzieci. Wcisną się przez szpary do izb i domostw czając się w mroku i zwiastując same złe rzeczy. Podczas tej wyjątkowej nocy będą straszyć gości muzeum budząc w nich najgłębsze lęki i trwogi.

Kto pojawić się może tej nocy? Ktoś widział wabiącego szlajfom utopca, wciągajacego do wody nieostrożnych przechodniów, inni zauważyli wrazidlatych młodzieniaszków, ukrywających swe powinowactwo z samym diabłem. Chorzowskie omy powiadały, że widziały też zabłąkaną Południcę w otoczeniu wiecznie wygłodniałych podciepów. Jak ktoś stawał ze strachem i odmawiał specjalną modlitwę to stwory nie zwracały na niego uwagi. Przynajmniej tak mówiły. Ostatecznie wszystko okaże się 13 maja nocą.

– Ci, którzy odwiedzą tej nocy skansen przejdą w grupach przez jego teren wyznaczoną trasą wraz z przewodnikiem. W nieprzeniknionych ciemnościach XIX wiecznej wsi – wzdłuż trasy – na naszych gości będą czyhać strachy i demony, w które wcielą się aktorzy teatru Lufcik na korbkę* – zapowiadają organizatorzy.

Na Noc Muzeów obowiązuje jeden bilet w cenie 15 złotych. Bilety dostępne online – TUTAJ. Pierwsze wejście, pierwszej grupy o godzinie 18.00, ostatnie wejścia ok 23.30. Wydarzenie dla wszystkich odważnych.

* Lufcik na Korbkę to kolektyw artystyczny oferujący spektakle oparte na motywach śląskich legend i symboli popkulturowych. W swoich przedstawieniach wykorzystuje różnorodne techniki sceniczne – żywy plan, kuglarstwo, teatr lalek, teatr tańca, koncert, pantomima czy fireshow – dzięki czemu buduje niesamowite, pełne aury tajemnicy spektakle. W swoich spektaklach teatr opowiada o Śląsku, kształtując w ciekawy i zabawny sposób wiedzę o naszym regionie i wprowadzając śląskie słownictwo.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości