Reklama:


Dziś dalsze rozmowy w sprawie stadionu Ruchu Chorzów. Andrzej Kotala udał się do Warszawy

Dziś dalsze rozmowy w sprawie stadionu Ruchu Chorzów. Andrzej Kotala udał się do Warszawy
Tak prezentował się projekt nowego stadionu. Czy kibice doczekają się nowego obiektu?fot. archiwum

Kibice Niebieskich z pewnością będą czekać na dzisiejsze wieści z Warszawy. Przedstawiciele władz miasta, a także klubu udali się na spotkanie z ministrem sportu i turystyki.

Pod koniec kwietnia doszło do wyczekiwanego spotkania Andrzeja Kotali z premierem Mateuszem Morawieckim. Tematem rozmowy była budowa nowego stadionu Ruchu Chorzów. Szef rządu potwierdził wcześniejsze doniesienia i zadeklarował wsparcie inwestycji w kwocie 50% całkowitego jej kosztu. Jednocześnie prezydent zapowiedział, że niebawem opracowany zostanie harmonogram działań, a także sposób zabezpieczenia przez miasto pozostałych środków.

CZYTAJ WIĘCEJ: Andrzej Kotala spotkał się z Mateuszem Morawieckim. Premier zadeklarował wsparcie

Delegacja wyjechała do Warszawy

Andrzej Kotala za pośrednictwem Twittera poinformował, że dziś tj. 17 maja w Warszawie odbędzie się spotkanie z ministrem sportu i turystyki Kamilem Bortniczukiem. Tematem rozmowy będą dalsze ustalenia w sprawie rządowego wsparcia budowy nowego obiektu dla Ruchu Chorzów.

Prezydent w towarzystwie Marcina Michalika, Marcina Mańki, a także prezesa Niebieskich Seweryna Siemianowskiego wyruszył do stolicy Polski.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości