Policjantka z Chorzowa wywalczyła Mistrzostwo Polski

Policjantka z Chorzowa wywalczyła Mistrzostwo Polski
Policjantka wywalczyła dwa medale podczas Mistrzostw Polski.fot. KMP Chorzów

Policjantka z chorzowskiej jedynki może pochwalić się sporym osiągnięciem sportowym. Funkcjonariuszka została mistrzynią Polski.

W pierwszy weekend maja na terenie powiatu myślenickiego w Małopolsce odbył się amatorski wyścig w kolarstwie szosowym „Majka Gran Fondo”. W jego ramach miały miejsce także zawody o tytuł Mistrza Polski Policji w jeździe indywidualnej, na czas, a także Mistrza Polski Policji w wyścigu ze startu wspólnego.

Całość sportowych zmagań została podzielona na dwa dni. W pierwszym rozegrany został wspomniany wyścig indywidualny na dystansie 20 km ze startem i metą w Dobczycach. Najlepsza w nim okazała się Martyna Klekot – funkcjonariuszka chorzowskiej policji z komisariatu I. W drugim dniu mundurowi startowali wspólnie z Myślenic. Do pokonania mieli 72 km, a wspomniana Martyna Klekot zdobyła 2. miejsce ustępując tylko Monice Mazur z zamojskiej komendy.

–  Oprócz złotego i srebrnego krążka w jeździe indywidualnej nasza policjantka otrzymała również trzeci medal za jazdę grupową – czytamy w relacji na stronie KMP Chorzów.

To nie pierwszy sukces Martyny Klekot. Policjantka jest związana z rowerami od dziecka, swój pierwszy wyścig zaliczyła w wieku 12 lat. Zdobyła kilkanaście medali Mistrzostw Polski, a w 2014 roku tytuł Akademickiego Mistrza Świata.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa