Reklama:


Kryzys na dziecięcej onkologii zażegnany. Nowi lekarze niebawem rozpoczną pracę

Kryzys na dziecięcej onkologii zażegnany. Nowi lekarze niebawem rozpoczną pracę
Mali pacjencji mają zapewnioną opiekę.fot. archiwum

Jest zwrot w sprawie lekarzy chorzowskiej onkologii dziecięcej. Placówka ogłosiła, że problem jest bliski rozwiązania.

Oddział hematologii i onkologii dziecięcej w Chorzowie prowadzi już rozmowy z lekarzami, którzy podejmą się pracy na oddziale. Obecnie przygotowywana jest już dokumentacja do zatrudnienia medyków. Wygląda więc na to, że czarny scenariusz czasowego zawieszenia pracy oddziału nie spełni się.

– Obecnie dyrekcja szpitala dopełnia jeszcze wszelkich formalności związanych z podpisaniem umów. To oznacza, że w ciągu najbliższych tygodni nowi lekarze podejmą pracę na dziecięcym oddziale hematologii i onkologii – mówi Katarzyna Hohuł, rzecznik Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie

Problem z brakiem lekarzy specjalistów dotyka wiele placówek medycznych. W Chorzowie również stanowi to dla kierownictwa szpitali duże wyzwanie.

– Sprzęt medyczny i infrastruktura szpitala to nie wszystko. Najważniejsi są ludzie – lekarze, medycy i pielęgniarki, dzięki którym jesteśmy w stanie zapewnić pacjentom opiekę na najwyższym poziomie. Dlatego tak ważne jest by szybko załatać dziury kadrowe i to na szczęście znów się stało – mówi Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Zespół Szpitali Miejskich to jeden z największych i najciekawszych zespołów szpitalnych z terenu Górnego Śląska. Szpital działa w dwóch lokalizacjach – przy ul. Strzelców Bytomskich, gdzie leczeni są dorośli i ul. Truchana, gdzie leczone są dzieci. Chorzowski zespół szpitali to nowocześnie wyposażony ośrodek, posiadający rozbudowaną bazę diagnostyczną. Miasto Chorzów jest podmiotem tworzącym Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości