Reklama:


„Płomień! Żelazo! Ogień! Stal! Rozżarzaj kruszec! Pal!” Muzeum Hutnictwa zaprasza na Industriadę

„Płomień! Żelazo! Ogień! Stal! Rozżarzaj kruszec! Pal!” Muzeum Hutnictwa zaprasza na Industriadę
Goście mogą liczyć na ciekawe atrakcje.fot. Tomasz Makula

17 czerwca Muzeum Hutnictwa w godz. 12.00-20.00 zaprasza na INDUSTRIADĘ. Tegoroczne święto Szlaku Zabytków Techniki odbywa się pod hasłem „Sztuka przemysłu”. Z tej okazji w chorzowskie muzeum przygotowało 80 wydarzeń, w tym niemal 40 warsztatów, 13 wycieczek przewodnikiem (6 z nich specjalnie dla rodzin z dziećmi) oraz 9 wizyt w dwóch działających w sąsiedztwie zakładach

17 czerwca Muzeum Hutnictwa w godz. 12.00-20.00 zaprasza na INDUSTRIADĘ. Tegoroczne święto Szlaku Zabytków Techniki odbywa się pod hasłem „Sztuka przemysłu”. Z tej okazji w chorzowskie muzeum przygotowało 80 wydarzeń, w tym niemal 40 warsztatów, 13 wycieczek przewodnikiem (6 z nich specjalnie dla rodzin z dziećmi) oraz 9 wizyt w dwóch działających w sąsiedztwie zakładach przemysłowych. Wszystkie wydarzenia organizowane będą pod wspólnym hasłem – Hutnictwo to sztuka!

Przedstawienia przemysłu znajdziemy niemal w każdej z dziedzin sztuki. Związki między nimi są powszechne, choć na co dzień często niedostrzegane. Nie inaczej jest w przypadku hutnictwa. Na przykład huta i poezja. Kto by pomyślał, że to dobrana para! Przywołany w tytule tekstu fragment wiersza Józefa Czechowicza niech będzie tego dowodem.

– Jestem przekonany, że przygotowany przez nas program odkryje wiele więcej takich zaskakujących historii, a dzięki nim wciągniemy uczestników INDUSTRIADY w sam środek hutniczego żaru. – zachęca Adam Kowalski, dyrektor Muzeum Hutnictwa.

Z Hutą Królewską na terenie, której działa Muzeum związany jest słynnym obraz Walcownia żelaza namalowany przez Adolpha von Menzla. Obraz ten przedstawiający królewskohuckich walcowników przy pracy ma też swój podtytułu – WSPÓŁCZEŚNI CYKLOPI. Wyobrażenie to stało się inspiracją do gry terenowej pod tym samym tytułem, która odbędzie się w dniu INDUSTRIADY. Złożoność barw i kolorów można będzie odkryć podczas warsztatów TAJEMNICE KOLORÓW UKRYTE W ROŚLINACH, HUTNICZA PALETA BARW, czy GRAFICZNE DZIEŁA SZTUKI. Z kolei techniczny i architektoniczny kunszt industrialu przybliżą uczestnikom warsztaty z wykorzystaniem miedzi i drewna zatytułowane WSPÓŁCZESNE MOJRY. PRACOWNICE I PRACOWNICY WYDZIAŁU ELEKTRYCZNEGO HUTY oraz MAJSTER CHALLENGE – warsztaty konstrukcyjno – budowlane połączone z animacjami. Festiwal zakończy się mocnym uderzeniem. O 19:00 zaplanowano koncert grupy perkusyjnej WALIMY W KOCIOŁ Jak to zwykle na hucie – będzie moc i hałas.

Podczas INDUSTRIADY na terenie Muzeum obowiązywać będzie jeden wspólny bilet na wszystkie wydarzenia w cenie specjalnej 10 zł (bilety ulgowe 5 zł, dzieci do 7. r. życia wchodzą za darmo). Bilet do nabycia on-line: bilety.muzeumhutnictwa.pl/ lub w kasach placówki.

Na wybrane wydarzenia konieczna jest wcześniejsza rezerwacja pod numerem tel. 32 704 96 31 (czynny wyłącznie w godzinach pracy Muzeum). Szczegóły: muzeumhutnictwa.pl

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości