Reklama:


Jeden powrót, dwie nowe twarze. KPR Ruch prezentuje kolejne zawodniczki

Jeden powrót, dwie nowe twarze. KPR Ruch prezentuje kolejne zawodniczki
Po dwóch latach przerwy Aleksandra Salisz ponownie założy koszulkę z eRkąFot. Marcin Bulanda

Działacze „Niebieskich” zaprezentowali kolejne zawodniczki, które od jesieni występować będą w ich zespole. W tym gronie jest dobrze znana kibicom Ruchu Aleksandra Salisz (panieńskie nazwisko Jaroszewska).

O transferowym hicie – zakontraktowaniu doświadczonej Marty Gęgi, wielokrotnej reprezentantki Polski – już informowaliśmy. KPR Ruch Chorzów poszedł za ciosem i w ostatnich dniach podpisał kontrakty z kolejnymi trzema zawodniczki.

Czytaj także: Pierwsze wzmocnienie KPR Ruch. I to jakie!

Jedną z nich kibice z Chorzowa doskonale znają. To środkowa rozgrywająca Aleksandra Salisz, która występowała już w Ruchu pod panieńskim nazwiskiem Jaroszewska. Jest wychowanką „Niebieskich”, mistrzynią Polski juniorek z 2015 r., przez kilka sezonów grała w PGNiG Superlidze Kobiet. Z Chorzowa odeszła w 2021 r., by po dwuletniej przerwie powrócić do dziewięciokrotnego mistrza Polski.

W nowym sezonie w Ruchu zobaczymy także Julię Jasińską oraz Dominikę Przewosnik (obie zawodniczki urodziły się w 2002 r.). Jasińska to obrotowa, która w ostatnim sezonie broniła barw Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Z kolei Przewosnik jako juniorka występowała w Pogoni 1945 Zabrze, zaś ostatnie sezony spędziła w I-ligowym AZS UMCS Lublin.

– Dominika to leworęczna rozgrywająca. Jak wiadomo, zawodniczek leworęcznych na rynku nie ma zbyt wielu. Była u nas przez kilka dni na testach. Ma potencjał, trener Ivo Vavra uznał, że widzi ją w zespole. Z kolei Julia występuje na kole. Dobrze zna się z grającą na tej pozycji Nadią Bury, obie są z tego samego rocznika – mówi nam Krzysztof Zioło, prezes spółki KPR Ruch Chorzów.

Na zdjęciu: Dominika Przewosnik

Na zdjęciu: Julia Jasińska

Cztery zawodniczki dołączyły do kadry, także cztery rozstały się z chorzowskim klubem. W koszulce z „eRką” nie zobaczymy: Marceliny Polańskiej, Natalii Stokowiec (o odejściu tej dwójki do Młynów Stoisław Koszalin już pisaliśmy), a także Natalii Kolonko i Pauli Masiudy.

KPR Ruch w sezonie 2023/24 ma występować w nowych rozgrywkach – Lidze Centralnej, którą utworzą najlepsze zespoły z trzech grup I ligi oraz spadkowicz z Superligi. Wystartuje ona prawdopodobnie w drugiej połowie września.

– Czekamy na informacje w sprawie formatu rozgrywek Ligi Centralnej, m.in. zasad awansu do Superligi. Przygotowania do nowego sezonu planujemy rozpocząć 17 lipca – dodaje Krzysztof Zioło.

Dodajmy, że po wyleczeniu poważnej kontuzji do gry przygotowywana jest Anna Diablo. Przypomnijmy, że Ukrainka miała być jedną z liderek Ruchu w poprzednim sezonie, ale w pierwszym sparingu doznała urazu więzadeł w kolanie i musiała poddać się operacji.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości