Reklama:


Wybierasz się na Industriadę? Skorzystaj z komunikacji miejskiej

Wybierasz się na Industriadę? Skorzystaj z komunikacji miejskiej
Specjalny kupon umożliwi darmowy przejazd uczestnikom Industriady.fot. ZTM

Osoby, które 17 czerwca planują udział w Industriadzie, będą mogły bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. W czasie podróży wystarczy mieć wydrukowany lub pobrany na telefon specjalny kupon. Autobusami lub tramwajami będzie można dojechać do większości obiektów organizujących festiwalowe atrakcje.

17 czerwca, w dniu Industriady – Święta Szlaku Zabytków Techniki, 46 przemysłowych zabytków z 29 miejscowości województwa śląskiego zorganizuje 443 wydarzenia.

– Autobusami lub tramwajami będzie można dojechać niemal pod drzwi prawie 30 obiektów znajdujących się w 17 gminach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – mówi rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek. – Festiwalowicze nie potrzebują biletów. Wystarczy specjalny kupon uprawniający do bezpłatnej jazdy. W ten sposób już piąty raz ułatwiamy mieszkańcom regionu uczestnictwo w Industriadzie. Cieszymy się, że możemy być częścią Święta Szlaku Zabytków Techniki – dodaje Michał Wawrzaszek.

Specjalny kupon jest dostępny na oficjalnej stronie internetowej Industriady w zakładce „Transport”. Wystarczy go wydrukować lub pobrać na telefon i w czasie podróży – jeśli spotka nas kontrola biletów – okazać go w formie papierowej lub na ekranie swojego telefonu. Każdy kupon będzie uprawniać 17 czerwca jedną osobę do bezpłatnych przejazdów wszystkimi środkami lokomocji ZTM w godz. 8:00 – 22:00.

– W naszych rozkładach jazdy na ten dzień zaplanowanych jest prawie 13,5 tys. kursów. W zależności od tego skąd i dokąd ktoś jedzie, zapraszamy do naszych autobusów, tramwajów lub trolejbusów – zachęca Michał Wawrzaszek.

Jak sprawdzić jak dojechać?

Aby zaplanować dojazd do wybranego przez siebie obiektu można wejść na stronę internetową ZTM z rozkładami jazdy. W zakładce „Wyszukiwarka i mapa” w odpowiednich polach wystarczy wpisać miejsce początkowe i końcowe podróży, czyli kolejno np. miejsce swojego zamieszkania i adres obiektu, do którego chcemy dojechać. Ważne jest też, aby ustawić odpowiednią datę (17 czerwca) i godzinę. Po kliknięciu „Wyszukaj połączenie” system zaproponuje opcje dojazdu.

Zainteresowani, w celu zaplanowania podróży lub w przypadku innych pytań związanych z komunikacją miejską, mogą również zadzwonić na bezpłatną infolinię ZTM – numer telefonu 800 16 30 30. Jest ona czynna przez całą dobę, także w sobotę.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości