Reklama:


Kongresy Świadków Jehowy ponownie na Śląsku

Kongresy Świadków Jehowy ponownie na Śląsku
Tak wyglądał kongres w 2019 roku.fot. Świadkowie Jehowy

Sala Zgromadzeń w Sosnowcu miejscem pierwszego dużego kongresu Świadków Jehowy od 2019 roku. Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, jeden z największych organizatorów kongresów na świecie, po raz kolejny wybrał Sosnowiec na miejsce siedmiu trzydniowych zgromadzeń, tym razem pod hasłem „,Okazujcie cierpliwość’!”.

Przed rokiem 2019, w letnich miesiącach hotele i restauracje w Katowicach, Sosnowcu i całej aglomeracji wypełniały się Świadkami Jehowy, którzy przyjeżdżali do Sali Zgromadzeń na doroczne kongresy. W roku 2020 pandemia spowodowała przerwanie tej tradycji na Śląsku, ponieważ Świadkowie Jehowy odwołali na całym świecie wszystkie swoje zgromadzenia z bezpośrednim udziałem obecnych, zastępując je programem dostępnym w Internecie.

– Chociaż bardzo ceniliśmy sobie komfort i jakość naszych wirtualnych kongresów, nic nie zastąpi przebywania razem w licznej grupie — powiedział Piotr Jarząbek, rzecznik Świadków Jehowy na Śląsku.

W 2023 roku na całym świecie odbędzie się około 6000 kongresów pod wspólnym hasłem „,Okazujcie cierpliwość’!”. W Polsce zaplanowano 29 takich wydarzeń w 19 miastach, w tym aż 7 w Sosnowcu przy ul. Mikołajczyka 84. Dwa spośród tych spotkań przygotowano z myślą o osobach posługujących się językiem ukraińskim i rosyjskim. Zaplanowano je w każdy weekend począwszy od piątku 30 czerwca aż do niedzieli 13 sierpnia.

– Cierpliwość to piękna cecha, którą wszyscy chrześcijanie pragną okazywać na co dzień —  powiedział Piotr Jarząbek. – Pomimo naszych dobrych intencji zachowywanie cierpliwości w obliczu licznych życiowych trudności może być codziennym wyzwaniem. Spędzenie trzech dni na zgłębianiu różnych aspektów tej cechy będzie dla nas wszystkich wyjątkowo przydatne – dodaje.

Warto pamiętać, że kongresy Świadków Jehowy to wydarzenia otwarte dla każdego, podczas którego nie przeprowadza się zbiórek pieniędzy. Informacje dotyczące programu oraz innych dat i lokalizacji kongresów można znaleźć w oficjalnym serwisie internetowym Świadków Jehowy JW.ORG w sekcji O NAS.

W 239 krajach świata jest prawie 9 milionów Świadków Jehowy. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 roku, a obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą ponad 117 tysięcy wyznawców.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości