Reklama:


Marek Godziński odchodzi z rady nadzorczej Ruchu. Obejmie inną funkcję

Marek Godziński odchodzi z rady nadzorczej Ruchu. Obejmie inną funkcję
Marek Godziński (z lewej) bez wątpienia jest jednym z architektów odbudowy Ruchu.fot. Marcin Bulanda

Do zmian w Ruchu Chorzów nie dochodzi tylko w zakresie kadry pierwszej drużyny. Roszada nastąpiła także w strukturach organizacyjnych.

Spadki Niebieskich, a następnie odbudowa i trzy awanse z rzędu z pewnością nadawałyby się na stworzenie dobrego filmu. Jednym z głównych aktorów tych wydarzeń był bez wątpienia Marek Godziński, który od grudnia 2019 roku pracował na rzecz klubu w ramach wolontariatu, a następnie wszedł w skład rady nadzorczej. Odpowiadał on za wiele kwestii związanych z zarządzaniem klubem, a także realizację licznych projektów.

Wczoraj za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Ruch poinformował, że Godziński złożył rezygnację z członkostwa we wspomnianej radzie. Nie jest to jednak koniec jego przygody z klubem, bowiem obejmie on rolę dyrektora zarządzającego.

– Można powiedzieć, że pełniłem tę rolę od początku swojej obecności w Ruchu, tyle że nieoficjalnie. Awans do Ekstraklasy to dla nas kolejne wyzwanie na polu organizacyjnym, dlatego chcę się jeszcze bardziej poświęcić bieżącemu funkcjonowaniu Klubu, a oficjalne objęcie funkcji dyrektora zarządzającego to bardziej kwestia formalna – mówi Marek Godziński na łamach klubowej strony. –  Wielokrotnie oferowano mi zatrudnienie w Klubie, jednak zawsze odmawiałem żartując, że zgodzę się dopiero wtedy, gdy Ruch będzie w Ekstraklasie. Słowo się rzekło – dodaje.

Rada nadzorcza Ruchu będzie pracować na ten moment w 6-osobowym składzie. Przypomnijmy, że jej członkami są: Marcin Mańka (Przewodniczący), Daniel Reck (Z-ca przewodniczącego), Przemysław Biskup, Mateusz Grzech, Krzysztof Łyczkowski i Piotr Małecki.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości