Reklama:


Koniec pięknej historii. Łukasz Janoszka żegna się z Ruchem Chorzów

Koniec pięknej historii. Łukasz Janoszka żegna się z Ruchem Chorzów
Niestety nie zobaczymy Ecika podczas ekstraklasowych zmagań.fot. Marcin Bulanda - PressFocus

W ostatnich latach był kluczowym zawodnikiem Ruchu Chorzów, zarówno na boisku jak i w szatni. Przygoda „Ecika” z „eRką” na piersi dobiega końca.

Łukasz Janoszka za pośrednictwem wpisu na Instagramie ogłosił, że w przyszłym sezonie nie zobaczmy go już w barwach Ruchu Chorzów. Przypomnijmy, że pomocnik wrócił na Cichą w 2020 roku i był jednym z zawodników, którzy walnie przyczynili się do wywalczenia przez Niebieskich trzech awansów z rzędu. Pod koniec minionego sezonu doświadczony gracz doznał kontuzji, przez co nie mógł zagrać w kilku ostatnich kolejkach.

– Nie będę ukrywał, że jest to dla mnie smutny dzień i długo zastanawiałem się jak ująć w słowa to, co teraz czuję. W przyszłym sezonie nie będę już reprezentował barw Ruchu Chorzów. Klub nie zdecydował się na przedłużenie ze mną kontraktu – informuje Janoszka za pośrednictwem Instagrama.

„Wracając do Ruchu, kiedy ten znajdował się na szczeblu trzecioligowym nawet nie marzyłem, że przeżyję jeszcze w Chorzowie aż tyle pięknych chwil. Trzy lata. Trzy awanse, ale przede wszystkim powrót Niebieskich do Ekstraklasy czyli tam, gdzie od zawsze było miejsce Was – Kibiców. To Wam dziękuję najbardziej. Za wsparcie na które zawsze mogłem liczyć nie tylko ja, ale cała nasza drużyna. Byliście z nami w momentach, gdy było naprawdę źle. Jesteście i wiem, że będziecie zawsze. Społeczność, którą tworzycie jest absolutnie wyjątkowa i wiem, że zazdroszczą nam jej nie tylko kibice, ale też piłkarze w innych klubach w Polsce. Dziękuję kolegom z drużyny – tym obecnym i tym, z którymi dzieliłem szatnię w minionych trzech latach. Panowie, to był fajny czas. Dziękuję pracownikom Klubu – może nie widać Was na co dzień, ale to Wy również sprawiacie, że to miejsce jest wyjątkowe. Dziękuję mojej partnerce Klaudii, moim bliskim którzy wspierali mnie każdego dnia. Oliwer, trzymam kciuki żebyś za parę lat zadebiutował w drużynie seniorów i żebym mógł Cię oglądać z trybun nowego stadionu przy Cichej! Trzymam kciuki za nadchodzący sezon w wymarzonej Ekstraklasie. INO RUCH!” – czytamy dalej we wpisie zawodnika.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości