Reklama:


Ruch z pierwszym letnim wzmocnieniem. Król strzelców 2. ligi zagra w Ekstraklasie

Ruch z pierwszym letnim wzmocnieniem. Król strzelców 2. ligi zagra w Ekstraklasie
Czy Firlej (trzeci od lewej) poradzi sobie na poziomie Ekstraklasy?fot. Ruch Chorzów

W drużynie Ruchu Chorzów po wywalczeniu awansu do Ekstraklasy będzie musiało dojść do kilku zmian w składzie. Niebiescy pochwalili się pierwszym transferem.

Nowym zawodnikiem 14-krotnego Mistrza Polski został Maciej Firlej. Napastnik podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Nowy nabytek Ruchu urodził się 23 września 1996 r. w Kowarach. Swoją karierę rozpoczynał w Orle Wojcieszów. Na dalszym etapie występował w takich klubach jak: Karkonosze Jelenia Góra, Ślęza Wrocław, Korona Kielce, Garbarnia Kraków, Pogoń Siedlce, Zniczu Pruszków i Motorze Lublin. W ubiegłym sezonie 26-latek ponownie grał w barwach Znicza, z którym wywalczył awans do 1. ligi, a dodatkowo sam został królem strzelców 2. ligi z dorobkiem 21 bramek.

– Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem do tak wielkiego klubu z taką historią. Marzeniem zawodnika jest gra w Ekstraklasie. Ja dzisiaj tę szansę otrzymuję i zrobię wszystko, by ją wykorzystać i swoją grą dać kibicom wiele radości – mówi Firlej za pośrednictwem oficjalnej strony Ruchu Chorzów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości