Reklama:


Drużynowe ME na Stadionie Śląskim. Złoto dla Włoch, Polska ze srebrem! (zdjęcia)

Drużynowe ME na Stadionie Śląskim. Złoto dla Włoch, Polska ze srebrem! (zdjęcia)
Reprezentacja Polski wywalczyła srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Europy, które w ostatnich dniach odbywały się na Stadionie Śląskim w ChorzowieFot. Marcin Bulanda

Sześciodniowy „maraton” lekkoatletyczny na Stadionie Śląskim zakończony. Reprezentacja Polski zdobyła srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Europy. Kolejne emocje w „Kotle Czarownic” już 16 lipca, na Memoriale Skolimowskiej.

Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce miały w tym roku wyjątkową formułę. Zmagania wszystkich dywizji odbywały się w jednym miejscu – na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a impreza weszła do programu III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska.

Polacy bronili tytułu wywalczonego w 2021 r. w Chorzowie, ale już po pierwszym dniu rywalizacji było wiadomo, że będzie im ciężko o kolejne złoto. Na Stadionie Śląskim świetnie spisywali się bowiem Włosi. Reprezentacja Italii zdetronizowała Biało-Czerwonych, gromadząc 426,5 pkt.

Nasza drużyna toczyła walkę o medal z Niemcami, Brytyjczykami, początkowo także Holendrami. Przed ostatnim dniem DME wszystko było możliwe. W niedzielę jedyne zwycięstwo dla Polski (warte 16 pkt.) odniosła Alicja Konieczek, która nie miała sobie równych w biegu na 3000 m z przeszkodami. Przed rozpoczęciem ostatniego okrążenia zaatakowała i już nie oddała prowadzenia.

Nie wiedziałam, na jaką końcówkę są przygotowane dziewczyny, ale spojrzałam, że parę rywalek jest otejpowanych i oplastrowanych. Trochę mi wtedy emocje opadły, bo wcześniej się stresowałam, była presja. Na ostatnim okrążeniu poczułam doping kibiców i energię. To mnie poniosło – powiedziała Konieczek cytowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

15 punktów za drugie miejsce zdobyła sztafeta mieszana 4×400 m. Biało-Czerwoni (Maksymilian Szwed, Anna Kiełbasińska, Igor Bogaczyński i Natalia Kaczmarek) wygrali swoją serię, ale w pierwszym biegu lepszy czas uzyskali Czesi. Drugie miejsce zajęli także: Martyna Galant (w biegu na 1500 m) oraz Albert Komański (w biegu na 200 m).

Trzecia na dystansie 200 m była Anna Kiełbasińska. Identyczną liczbę punktów – 14 – zapisali na konto Polaków: Norbert Kobielski (trzeci w skoku wzwyż) oraz Michał Haratyk (pchnięcie kulą).

Zobacz zdjęcia z trzeciego dnia Drużynowych ME w Chorzowie (Fot. Marcin Bulanda)

Polacy zgromadzili 402,5 pkt. – o 24 mniej od zwycięzców, Włochów, a także o 15 pkt. więcej od brązowych medalistów DME, Niemców.

Poniżej prezentujemy klasyfikację końcową Drużynowych ME w Chorzowie

Kolejna duża impreza lekkoatletyczna na Stadionie Śląskim odbędzie się już 16 lipca. Mowa o Memoriale Kamili Skolimowskiej – zawodach zaliczanych do Diamentowej Ligi. Natomiast Drużynowe Mistrzostwa Europy powrócą do „Kotła Czarownic” w 2027 r. Będzie to próba generalna przed lekkoatletycznymi mistrzostwami Europy 2028.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości