Reklama:


„Niebiescy” trenują w Busku-Zdroju. W piątek pierwszy sparing

„Niebiescy” trenują w Busku-Zdroju. W piątek pierwszy sparing
Piłkarze Ruchu - na zdjęciu: Daniel Szczepan w meczu z GKS-em Katowice - za niespełna miesiąc rozpoczną rywalizację w PKO EkstraklasieFot. Marcin Bulanda

Ruch Chorzów rozpoczął w poniedziałek sześciodniowe zgrupowanie w Busku-Zdroju. Trener Jarosław Skrobacz zabrał na nie 25 zawodników. Lista powiększyła się o jeszcze jedno nazwisko.

Za niespełna cztery tygodnie piłkarze Ruchu rozpoczną rywalizację w PKO Ekstraklasie. Jednym z etapów przygotowań do sezonu jest zgrupowanie w Busku-Zdroju. „Niebiescy” od poniedziałku pracują nad formą w popularnym kurorcie w województwie świętokrzyskim.

Trener Jarosław Skrobacz zabrał na obóz 25 piłkarzy. Są wśród nich pozyskani latem: bramkarz Michał Buchalik, obrońcy Mateusz Bartolewski i Szymon Szymański, pomocnik Dawid Barnowski oraz napastnik Maciej Firlej. Po ogłoszeniu kadry na zgrupowanie „Niebiescy” ogłosili kolejny transfer – z Widzewa Łódź wypożyczyli pomocnika Juliusza Letniowskiego, który udał się do Buska-Zdroju.

Ruch spędzi na obozie sześć dni. W piątek, 30 czerwca, rozegra pierwszy tego lata sparing – z FC Voluntari, dziesiątym zespołem rumuńskiej ekstraklasy. Natomiast na pierwsze spotkanie w Ekstraklasie trzeba będzie poczekać do 23 lipca (wyjazdowy mecz z Zagłębiem Lubin).

Kadra Ruchu na zgrupowanie w Busku-Zdroju:
Bramkarze: Jakub Bielecki, Michał Buchalik, Wiktor Rusin.
Obrońcy: Paweł Baranowski, Mateusz Bartolewski, Konrad Kasolik, Kacper Michalski, Maciej Sadlok, Przemysław Szur, Szymon Szymański, Remigiusz Szywacz.
Pomocnicy: Bartłomiej Barański, Dawid Barnowski, Tomasz Foszmańczyk, Juliusz Letniowski, Łukasz Moneta, Jan Sedlak, Patryk Sikora, Kacper Skwierczyński, Tomasz Swędrowski, Tomasz Wójtowicz.
Napastnicy: Michał Feliks, Maciej Firlej, Artur Pląskowski, Igor Stasiński, Daniel Szczepan.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości