Reklama:


Z Widzewa do Ruchu. „Słyszałem wiele dobrego o drużynie i kibicach”

Z Widzewa do Ruchu. „Słyszałem wiele dobrego o drużynie i kibicach”
25-letni pomocnik Juliusz Letniowski w sezonie 2023/24 grać będzie w Ruchu ChorzówFot. ksruch.com

25-letni Juliusz Letniowski został piłkarzem Ruchu Chorzów. Pomocnik występował w ostatnim czasie w Widzewie Łódź, z którego został wypożyczony przez „Niebieskich”.

Po wywalczeniu awansu do PKO Ekstraklasy Ruch Chorzów dokonał już kilku transferów. W poniedziałek „Niebiescy” przedstawili kolejnego nowego gracza. Jest nim Juliusz Letniowski, który został wypożyczony z Widzewa Łódź na rok z opcją wykupu.

Letniowski ma 25 lat i jest wychowankiem Lechii Gdańsk. Występował następnie w Bytovii Bytów, Bałtyku Gdynia i Lechu Poznań. W tym ostatnim zadebiutował w PKO Ekstraklasie.

Następnie „Julo” trafił do Arki Gdynia, zaś ostatnie dwa sezony spędził z Widzewie, z którym najpierw awansował do PKO Ekstraklasy, a następnie w niej się utrzymał (Widzew zajął w poprzednim sezonie 11. miejsce, zaś Letniowski rozegrał 31 meczów na najwyższym szczeblu).

– Bardzo się cieszę, że dołączam do ekipy Ruchu. Słyszałem wiele dobrego o drużynie i kibicach. Jestem zmotywowany, żeby osiągać tu jak najlepsze wyniki. Mogę zapewnić, że dam z siebie wszystko i będę walczył o tę drużynę – powiedział Letniowski na stronie klubowej.

Letniowski to szósty zawodnik, który latem dołączył do drużyny prowadzonej przez Jarosława Skrobacza. Kontrakty z Ruchem podpisali także: bramkarz Michał Buchalik, obrońcy Mateusz Bartolewski i Szymon Szymański (z tym drugim „Niebiescy” dogadali się już zimą), pomocnik Dawid Barnowski oraz napastnik Maciej Firlej.

Ruch od poniedziałku przebywa na zgrupowaniu w Busku-Zdroju (więcej TUTAJ>>).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości