Reklama:


Nowe wieści w sprawie stadionu. Miasto złożyło wniosek o środki na budowę 

Nowe wieści w sprawie stadionu. Miasto złożyło wniosek o środki na budowę 

Chorzów złożył do Ministerstwa Sportu i Turystyki wniosek o przyznanie dofinansowania na budowę nowego stadionu Ruchu Chorzów. Miasto stara się o dotację w wysokości 104 milionów złotych. 

Inwestycja w nowy stadion jest kluczowym krokiem w rozwoju Ruchu Chorzów, który od lat dąży do stworzenia nowoczesnej infrastruktury sportowej dla swoich zawodników oraz kibiców. Planowana budowa stadionu ma na celu zapewnienie optymalnych warunków treningowych oraz organizacyjnych.

Wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach ogłoszonego przez nie konkursu „Program inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu 2023” przygotowano po tygodniach kompletowania dokumentów i szeregu działań ze strony Miasta, takich jak między innymi wydzierżawieniu spółce ADM Serwis gruntów, na których znajduje się obecny stadion i wpisaniu do wieloletniej prognozy finansowej środków na budowę nowego stadionu. Na razie w formie elektronicznej, ale złożony zostanie też w wersji papierowej. Wyniki konkursu mają być ogłoszone do 30 września. 

Wnioskowana kwota wynosi 104 miliony złotych. Budowa stadionu kosztować będzie około 250-260 milionów. Na jej realizację, poza rządowym wsparciem, Miasto zamierza pozyskać kredyt w wysokości 109 milionów, który będzie spłacany od 2027 do 2042 roku. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, stadion powstawać będzie przez trzy lata.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości