Reklama:


Policja dementuje doniesienia o rzekomych próbach porwań dzieci w Chorzowie

Policja dementuje doniesienia o rzekomych próbach porwań dzieci w Chorzowie

Komenda Miejska Policji w Chorzowie w oficjalnym oświadczeniu poinformowała, że nie prowadzi żadnego postępowania w sprawie domniemanej próby porwania dziecka na terenie miasta. To odpowiedź na liczne zapytania ze strony mieszkańców. 

Powtarzane od kilku dni w mediach społecznościowych plotki na temat porwania są zatem nieprawdziwe. Najprawdopodobniej ich źródłem jest incydent z 20 czerwca, podczas którego mężczyzna rzekomo próbował siłą wciągnąć dziecko do samochodu. Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że całe zajście miało charakter nieporozumienia i nie doszło do próby uprowadzenia. 

W Internecie zamieszczone i powielane były wizerunki osób wskazywanych jako sprawcy tego domniemanego przestępstwa. Nie mają one jednak żadnego związku z tym zdarzeniem. Policja przypomina o konsekwencjach prawnych tego typu działań:

Udostępnianie wizerunku osoby bez jej zgody, narusza jej dobra osobiste. Należy wtedy liczyć się z konsekwencjami, jakimi może być powództwo cywilne. Z kolei pomawianie innej osoby, szczególnie za pośrednictwem Internetu to już przestępstwo określone w artykule 212 Kodeksu karnego.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości