Reklama:


Futsaliści Cleareksu zagrają jako Ruch! „W najbliższej przyszłości”

Futsaliści Cleareksu zagrają jako Ruch! „W najbliższej przyszłości”
Clearex i Ruch - dwie wielkie marki: futsalowa i futbolowa - pogłębiają relacje. Na zdjęciu od lewej: Marek Godziński (do niedawna dyrektor zarządzający Ruchu), Marcin Stokłosa (wiceprezes Ruchu), Zdzisław Wolny (założyciel Cleareksu), Seweryn Siemianowski (prezes Ruchu), Marek Nowak (prezes Mareksu), Wojciech Dobrzyński (trener Cleareksu)Fot. clearex-chorzow.pl

W środowisku futsalowym mówiło się o tym już od dobrych kilku miesięcy. Teraz Clearex Chorzów i Ruch Chorzów pochwaliły się podpisaniem umowy o partnerstwie strategicznym. W Futsal Ekstraklasie Clearex występować będzie jako Ruch!

Wielkie marki piłkarskie od pewnego czasu wkraczają do futsalu. W halowej ekstraklasie grają już: Piast Gliwice, Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok oraz Widzew Łódź, zaś awans do I ligi wywalczył Śląsk Wrocław. W Chorzowie już od dłuższego czasu mówiło się o tym, że Clearex Chorzów – pięciokrotny mistrz Polski w futsalu – zacieśni współpracę z sąsiadem z Cichej, czternastokrotnym mistrzem Polski w piłce nożnej, i zostanie przemianowany na Ruch.

Kluby współpracowały od dwóch lat (m.in. Clearex korzystał w rozgrywkach młodzieżowych z zawodników szkolących się w Ruchu). Teraz zdecydowały się na kolejny krok. Ruch i Clearex zawarły umowę o partnerstwie strategicznym. Plan jest następujący: w niedalekiej przyszłości Clearex grać będzie w Futsal Ekstraklasie pod szyldem Ruchu.

Zdzisław Wolny, założyciel Cleareksu, obecnie honorowy prezes klubu, nie kryje satysfakcji z tego porozumienia.

– Jestem bardzo zadowolony. Dla nas to bardzo istotna sprawa. Umowa o partnerstwie strategicznym zakłada, że w najbliższej przyszłości nasze stowarzyszenie zmieni nazwę i drużyna będzie grała pod szyldem Ruchu, czyli wielkiej marki w świecie piłki nożnej. Chcemy, aby już wcześniej nasze zespoły startujące w rozgrywkach młodzieżowych różnych kategorii występowały jako Ruch Clearex Chorzów. Chodzi o to, by ta nazwa została zauważona w środowisku futsalowym – podkreśla Zdzisław Wolny we wspólnym oświadczeniu Ruchu i Cleareksu.

Prezes Ruchu Chorzów Seweryn Siemianowski wyjaśnił, dlaczego kluby zdecydowały się na pogłębienie współpracy.

– Oficjalnie współpracujemy już od dwóch lat. Teraz zacieśniamy nasze relacje. Futsal jest ważnym elementem szkolenia młodych zawodników, także tych występujących na trawie, a sam Clearex to wielka futsalowa marka, z którą chcielibyśmy wejść w świat tej dyscypliny, także na tym profesjonalnym poziomie – podkreślił prezes zarządu „Niebieskich”.

Dodajmy, że w nowym sezonie futsaliści z Chorzowa będą wspierani także przez Marka Nowaka, prezesa firmy Marex. Już wcześniej Clearex i Marex współpracowały przy okazji rozgrywek młodzieżowych.

O zmianach kadrowych w Cleareksie przed sezonem 2023/24 w Futsal Ekstraklasie można przeczytać TUTAJ>>

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości