Reklama:


Zdobywał trofea z Rakowem, teraz zagra w Ruchu

Zdobywał trofea z Rakowem, teraz zagra w Ruchu
Wiktor Długosz został wypożyczony do Chorzowa na sezon 2023/24Fot. ksruch.com

22-letni Wiktor Długosz to kolejna nowa twarz w Ruchu Chorzów. „Niebiescy” wypożyczyli pomocnika Rakowa Częstochowa na najbliższy sezon, z opcją wykupu.

Długosz pochodzi z Kielc, jest wychowankiem tamtejszej Korony, w barwach której – w maju 2018 r. – zadebiutował w ekstraklasie. Następnie został wypożyczony do Warty Poznań, a w 2021 r. przeniósł się do Rakowa Częstochowa, z którym zdobył kilka trofeów.

Tym najcenniejszym jest oczywiście mistrzostwo Polski zdobyte z Rakowem w sezonie 2022/23. „Długi”, który występuje na pozycji wahadłowego lub bocznego pomocnika, dołożył do tego sukcesu cegiełkę. Zagrał w 18 spotkaniach i zanotował dwie asysty. Z klubem z Częstochowy sięgnął ponadto po Superpuchar Polski (2023) oraz dwukrotnie po Puchar Polski (2021, 2022). Łącznie w Ekstraklasie rozegrał 45 meczów, strzelił jednego gola.

W sezonie 2023/24 Długosz grać będzie w Chorzowie. „Niebiescy” wypożyczyli go na rok, z opcją wykupu.

– Cieszę się, że trafiłem do Klubu z taką historią i taką rzeszą kibiców. Bardzo chce pomóc drużynie w osiąganiu jak najlepszych rezultatów. Teraz czas na poznanie zespołu i dobre przygotowanie do sezonu – powiedział Wiktor Długosz cytowany przez stronę klubową.

To nie koniec dobrych wieści. W ostatnich dniach z Ruchem umowy przedłużyli na najbliższy sezon: obrońca Remigiusz Szywacz oraz pomocnik Jan Sedlak.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości