Reklama:


Bismarckhütte lepsze od Biadacza. Kolejny turniej chorzowskiego animatora sportu

Bismarckhütte lepsze od Biadacza. Kolejny turniej chorzowskiego animatora sportu
Turniej odbył się na obiektach MORiS w Chorzowie Batorym przy ul. Granicznej.

Już po raz 38. Krzysztof Pasieka zorganizował integracyjny turniej piłkarski w Chorzowie Batorym.

W piłkarskich zmaganiach zmierzyło się 20 drużyn, w tym jedna… kobieca. Jaskółki Chorzów nie przeszły jednak fazy grupowej.

Dzieci, młodzież i dorośli grali w czterech grupach, z których dwie najlepsze drużyny awansowały do ćwierćfinałów.

W pierwszym zespół pod nazwą Bismarckhütte pokonał 3:0 drużynę TOMY Chorzów, a drugim finalistą został FC Biadacz, pokonując po rzutach karnych Unię Chorzów.

W finale Hajduczanie z Bismarckhütte nie pozostawili wątpliwości, do kogo powędrować ma puchar za zwycięstwo, pewnie zwyciężając 2:0.

Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne:

Najlepszym bramkarzem wybrano Denisa Chojnackiego z FC Bismarkhute I., najlepszym strzelcem został Dawid Molardy z Unii Chorzów, a MVP podzielili Bartłomiej Spodzieja i Arkadiusz Krawczyk (obaj Unia Chorzów)

Serdecznie dziękuję uczestnikom za udział w turnieju, za wzorowe zachowanie na boisku, jak i poza boiskiem. Mecze rozgrywane były we wspaniałej sportowej atmosferze fair-play. Kulturalne zachowanie zawodników i kibiców mobilizują moją skromną osobę do organizacji kolejnych turniejów – mówi Krzysztof Pasieka, pomysłodawca i organizator cyklu.

Pasieka, uhonorowany w tym roku nagrodą prezdydenta Chorzowa w dziedzinie sportu to chorzowski trener i społecznik Krzysztof Pasieka. Wychował pokolenia piłkarzy, a wielu z nich może pochwalić się bogatą karierą na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Od wielu lat jest organizatorem Integracyjnych Turniejów Piłkarskich, mających na celu integrację młodzieży w różnym wieku, z różnych środowisk, a także młodzieży niepełnosprawnej.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości