Reklama:


Clearex pozyskał doświadczonego gracza. To wicemistrz świata w piłce 6-osobowej

Clearex pozyskał doświadczonego gracza. To wicemistrz świata w piłce 6-osobowej
Marcin Grzywa (z lewej) występować będzie w sezonie 2023/24 w Cleareksie. Obok trener chorzowian Wojciech DobrzyńskiFot. clearex-chorzow.pl

Marcin Grzywa, ostatnio zawodnik Dremanu Opole Komprachcice, a wcześniej Piasta Gliwice, występować będzie w Cleareksie Chorzów. 34-latek łączy występy w hali z grą w piłkę nożną sześcioosobową.

„Z przyjemnością informujemy, że piłkarzem naszego zespołu został Marcin Grzywa. Witamy w naszej ekipie i życzymy powodzenia” – przekazał w środę Clearex Chorzów.

Grzywa to doświadczony, 34-letni futsalista, który od dawna występuje na parkietach ekstraklasy. W minionych trzech sezonach bronił barw Dremanu Opole Komprachcice, zaś wcześniej przez kilka lat grał w Piaście Gliwice.

Co ciekawe, Marcin Grzywa łączy występy w hali z grą w piłkę nożną sześcioosobową. Jest regularnie powoływany do kadry przez trenera Klaudiusza Hirscha. Ma na koncie występy na mistrzostwach świata (Socca World Cup), w których Biało-Czerwoni zwykle odgrywają czołowe role. W 2018 r. w Lizbonie oraz rok później w greckim Retimno Polacy zdobyli wicemistrzostwo świata.

W czerwcu br. Marcin Grzywa grał na MŚ w Essen, ale nasza drużyna tym razem odpadła już w 1/8 finału, po porażce z Brazylią.

Przypomnijmy, że to drugi zawodnik pozyskany przez Clearex tego lata. Wcześniej kontrakt z chorzowskim klubem podpisał bramkarz Maksym Kisielow, ostatnio grający w AZS UŚ Katowice.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości