Reklama:


„Figo” wrócił do Ruchu! Po ośmiu latach

„Figo” wrócił do Ruchu! Po ośmiu latach
Filip Starzyński w latach 2012-15 występował w chorzowskim Ruchu. Po ośmiu latach do niego powracaFot. ksruch.com

Z Ruchem zdobywał wicemistrzostwo oraz brązowy medal mistrzostw Polski. W 2015 r. odszedł do belgijskiego Lokeren, teraz zaś wraca do Chorzowa. Filip Starzyński podpisał dwuletni kontrakt z „Niebieskimi”.

Chorzowianie – beniaminek PKO Ekstraklasy – są tego lata bardzo aktywni na rynku transferowym. Od kilkunastu dni prezentują sukcesywnie nowe twarze. Najnowszy nabytek to bez wątpienia najgłośniejsze nazwisko.

Po ośmiu latach do Ruchu powraca Filip Starzyński. 32-latek, który w ostatnich latach występował w Zagłębiu Lubin, podpisał kontrakt do 30 czerwca 2025 r.

„Figo” po raz pierwszy do Chorzowa trafił w 2009 r. Najpierw grał w Młodej Ekstraklasie, a od wiosny 2012 r. w pierwszej drużynie. Z czasem stał się liderem drugiej linii. Z „Niebieskimi” zdobył wicemistrzostwo Polski (2012) oraz brązowy medal (2014). To w Chorzowie został zauważony i powołany do reprezentacji Polski.

– Bardzo się cieszę, że wracam do Ruchu, w którym się piłkarsko wychowałem i gdzie wypłynąłem na szerokie wody. Mam duży sentyment do tego miejsca i tego Klubu. Chciałbym dać drużynie jak najwięcej, dlatego skupiam się już na boisku i czekam niecierpliwie na start sezonu – powiedział Starzyński na stronie klubowej.

W 2015 r. Starzyński odszedł z Ruchu do belgijskiego Lokeren, ale spędził w nim tylko kilka miesięcy. W styczniu 2016 r. został wypożyczony do Zagłębia Lubin, a następnie wykupiony przez „Miedziowych”. W dolnośląskim klubie grał do końca minionego sezonu (220 meczów w Ekstraklasie i 52 bramki). Z kolei bilans „Figo” w chorzowskim Ruchu to 101 spotkań w Ekstraklasie i 21 trafień.

Przypomnijmy, że w pierwszej kolejce sezonu 2023/24 Ruch Chorzów zagra na wyjeździe z… byłym klubem Starzyńskiego, Zagłębiem Lubin (mecz odbędzie się 23 lipca). Zespół ten prowadzi Waldemar Fornalik – były piłkarz i trener „Niebieskich”.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości