Reklama:


Stadion Ruchu w rękach ADM Serwis. Powstała strona dedykowana inwestycji

Stadion Ruchu w rękach ADM Serwis. Powstała strona dedykowana inwestycji

6 procent. Na takim poziomie, według strony internetowej poświęconej nowemu stadionowi przy Cichej 6, jest aktualnie proces inwestycyjny.

Stadion przy ul. Cichej 6 od 1 stycznia 2005 roku znajdował się w zarządzie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie. Nowym zarządcą obiektu 1 lipca została spółka ADM Serwis. To kolejny etap przygotowań do budowy nowego stadionu. Przypomnijmy, że to skutek decyzji, podjętej przez radnych na majowej sesji. Był to warunek konieczny, do złożenia przez spółkę wniosku o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Równolegle uruchomiona została nowa strona internetowa, gdzie zamieszczane mają być aktualne informacje związane z Ruchem, wsparciem dla Klubu, a w szczególności na temat postępów w pracach nad projektem, rozbiórką starego i budową nowego stadionu przy Cichej 6.

Wszyscy doskonale wiemy, jak wiele emocji narosło wokół tego procesu. Macie wiele pytań dotyczących tej inwestycji i dlatego na tej stronie będziemy udostępniać najbardziej aktualne, prawdziwe i konkretne informacje o postępach prac. Krótko mówiąc będziemy regularnie zamieszczać tu informacje, na jakim etapie jesteśmy.

– czytamy na stronie stadion.chorzow.eu

Na stronie stadion.chorzow.eu znajduje się wykres, według którego wykonanie procesu inwestycyjnego budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów jest aktualnie na poziomie 6%. Wśród zadań, które zostały już zrealizowane, wymienione są między innymi:

  • weryfikacja wymaganych dokumentów, jakie należy złożyć wraz z wnioskiem aplikacyjnym do Ministerstwa Sportu. Dopięcie ustaleń z Ministerstwem, dotyczących formy i treści promesy kredytowej dla potrzeb złożenia wniosku dotacyjnego
  • opracowanie wstępnego podziału kosztów przypadających na każdy rok realizacji inwestycji
  • praca nad wykonaniem aktualnej mapy do celów projektowych
  • prowadzenie rozmów z bankami na temat finansowania budowy
  • praca nad inwentaryzacją zieleni na terenie inwestycji
  • organizowanie komisji przetargowej.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości