Reklama:


200 km/h na motocyklu w krótkich spodenkach. Niecodzienna sytuacja na DTŚ [wideo]

200 km/h na motocyklu w krótkich spodenkach. Niecodzienna sytuacja na DTŚ [wideo]

Nieodpowiedzialne zachowanie motocyklisty utrwalone przez policyjny wideorejestrator. Kierowca pędził prawie 200 km/h w szortach i koszulce z krótkim rękawem. Za swoje zachowanie 39-latek został ukarany wysokim mandatem.

W trakcie patrolu miasta policjanci z chorzowskiej drogówki zwrócili uwagę na motocyklistę, który poruszał się znacznie szybciej, niż pozwalają ograniczenia. Wynik pomiaru wskazał niespełna 200 km/h na odcinku gdzie obowiązuje limit 100 km/h.

Dopiero gdy sytuacja na drodze zmusiła motocyklistę do zwolnienia, zauważył i usłyszał radiowóz z policjantami próbującymi zatrzymać go do kontroli.

Na domiar złego mieszkaniec Katowic ubrany był w szorty i koszulkę z krótkim rękawem. Taki strój nawet przy prędkościach zgodnych z ograniczeniami w przypadku upadku nie zapewniłby odpowiedniej ochrony – komentuje biuro prasowe KMP w Chorzowie.

Kierujący miał świadomość tak rażącego przekroczenia prędkości. Został ukarany mandatem w kwocie 2500 zł, a jego konto punktów karnych powiększyło się o 15.

Policja przypomina, najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla motocyklistów:

  • zawsze dostosowuj prędkość do warunków na drodze
  • nie wymuszaj pierwszeństwa
  • zawsze wyraźnie sygnalizuj wykonywanie manewrów
  • nie popisuj się ryzykowną jazdą przed innymi — to może kosztować zdrowie, a nawet życie ciebie lub inne osoby
  • zadbaj o odpowiednią odzież najlepiej w jaskrawych kolorach. Kask ochronny, ochraniacze, odpowiednie buty i rękawice zwiększą twoje bezpieczeństwo, a jaskrawe kolory sprawią, że będziesz lepiej widoczny

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości