Reklama:


Silesia Marathon prezentuje koszulkę jubileuszowej edycji

Silesia Marathon prezentuje koszulkę jubileuszowej edycji
Stadion Śląski to baza Silesia Marathon. Biegacze startują z korony, zaś finiszują na bieżniFot. Marcin Bulanda

1 października odbędzie się już piętnasta edycja Silesia Marathon – największego biegu na Śląsku i jednego z największych wydarzeń biegowych w kraju. Organizatorzy zaprezentowali koszulkę, którą otrzyma w pakiecie startowym każdy uczestnik.

Trwają przygotowania do kolejnej edycji Silesia Marathon. 1 października zawodnicy pobiegną ulicami śląskich miast na trzech dystansach – maratonu (42,195 km), półmaratonu (21,0975 km) oraz ultramaratonu (50 km). Wystartują przy Stadionie Śląskim, zaś finiszować będą w „Kotle Czarownic”, na niebieskiej bieżni, na której niedawno odbywały się m.in. Memoriał Janusza Kusocińskiego i Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce.

Będzie to jubileuszowa, już piętnasta, edycja największych zawodów biegowych na Śląsku. Organizatorzy Silesia Marathon przedstawili w środę oficjalną koszulkę, którą otrzyma każdy uczestnik (bez względu na wybrany dystans).

Mocno różni się od tych, które obowiązywały w poprzednich latach. Wówczas dominowała biel, teraz zaś koszulka jest granatowa, ze złotymi elementami.

– Już od pierwszej edycji Silesia Marathon oferujemy uczestnikom wysokiej jakości koszulki techniczne. Zależało nam, aby tegoroczna, jubileuszowa koszulka była wykonana z najlepszych materiałów i charakteryzowała się odpowiednimi właściwościami termoregulacyjnymi. Równie istotnym elementem był dla nas projekt i krój. Krój wypracowaliśmy w trakcie ostatnich edycji a projekt jest odpowiedzią na Wasze oczekiwania. W tym roku postawiliśmy na połączenie kolorów granatu i złota – czytamy na stronie Silesia Marathon.

Obecnie na listach startowych widnieje prawie 5200 nazwisk. Największą popularnością cieszy się półmaraton (niespełna 3000 zgłoszeń). Z „królewskim”, maratońskim dystansem zmierzyć się chce ok. 2000 osób.

Tak prezentuje się koszulka na 15. edycję Silesia Marathon

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości