Reklama:


Święto Policji w Chorzowie – dzień pełen atrakcji dla mieszkańców

Święto Policji w Chorzowie – dzień pełen atrakcji dla mieszkańców

Już 13 lipca na chorzowskim Rynku odbędzie się Święto Policji. Organizatorzy przygotowali bogaty program, z którego najbardziej zadowoleni powinni być najmłodsi.

Obchody rozpoczną się o godzinie 10:00 od uroczystego przemarszu Orkiestry Dętej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach z ulicy Wolności na Rynek. Po przemarszu zaplanowany jest uroczysty apel.

Od godziny 11:00 do 14:00 na Rynku będą czekały stoiska edukacyjne, na których dzieci będą miały okazję nauczyć się podstaw pierwszej pomocy czy otrzymać – w formie pamiątki – swoje odcisków palców. Dla aktywnych przewidziano rowerowy tor przeszkód. Gratką ma być także obecność psów policyjnych z przewodnikami i możliwość zobaczenia motocykli policyjnych i radiowozów od środka. Młodzi entuzjaści służby mundurowej będą mogli wziąć udział w rywalizacji na „torze młodego policjanta”, co na pewno dostarczy im mnóstwo emocji, a najlepszym przyniesie też nagrody. Z kolei między 11:00 a 17:00 na Święcie Policji będzie dostępny również darmowy dmuchaniec.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości