Reklama:


Zakończono termomodernizację budynków przy ulicy Kaliny. Zmiany robią wrażenie

Zakończono termomodernizację budynków przy ulicy Kaliny. Zmiany robią wrażenie

Mieszkańcy ulicy Kaliny w Chorzowie Batorym mogą cieszyć się zakończeniem ważnego przedsięwzięcia – kompleksowej termomodernizacji dwóch budynków o numerach 82 i 84. Projekt ten miał na celu poprawę efektywności energetycznej oraz estetyki obiektów.

Jednym z ważniejszych elementów termomodernizacji było ocieplenie budynków, które przyczyniło się do zwiększenia izolacji termicznej. Dzięki temu mieszkańcy zyskają większy komfort termiczny w swoich mieszkaniach. Pozwoli to także zmniejszyć koszty ogrzewania. W ramach prac modernizacyjnych wymienione zostały również okna oraz drzwi wejściowe, co przyczyniło się do lepszej izolacji akustycznej i termicznej.

Przy modernizacji, jak można zauważyć na zdjęciach udostępnionych na Facebooku przez Marcina Michalika, zastępcę prezydenta miasta, szczególną uwagę zwrócono na zachowanie oryginalnego charakteru elewacji.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 1,1 miliona złotych, a na jej sfinansowanie pozyskano środki z Unii Europejskiej, które pokryły 85% kosztów kwalifikowanych, oraz środki Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości