Reklama:


Beboki, Kopidoł i testerka miłości. Chorzów miastem ogrod…owego teatru już po raz siedemnasty

Beboki, Kopidoł i testerka miłości. Chorzów miastem ogrod…owego teatru już po raz siedemnasty

3 sceny, 9 spektakli. Siedemnasta edycja Chorzowskiego Teatru Ogrodowego już za miesiąc.

Chorzowski Teatr Ogrodowy to letni festiwal artystyczny o charakterze teatralnym Od 2007 roku ten wyjątkowy projekt Stowarzyszenia SZTYG.art gromadzi pasjonatów teatru na terenie Chorzowa i okolic. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się od połowy sierpnia i przyniesie wiele niezapomnianych spektakli oraz wydarzeń artystycznych dla wszystkich grup wiekowych. Scenami tegorocznej edycji będą Chorzowskie Centrum Kultury, Sztygarka oraz Skansen.

Festiwal jest głównie dla publiczności, która pełni rolę jedynego i najważniejszego jurora. ChTO to typowy siedemnastolatek, ma dziury w pustych kieszeniach, ale chce mu się grać za trzech! I to na trzech scenach – mówi Sergiusz Bożek, naczelny ogrodnik ChTO.

W tym roku festiwal rozpocznie się 18 sierpnia, a pierwszym spektaklem będzie „Wilijo na poziomie 650” w wykonaniu Teatru dla Dorosłych z Bierunia. Wydarzenie to odbędzie się w Chorzowskim Centrum Kultury o godzinie 19:00. Kolejne dni festiwalu przyniosą kolejne widowiska: 19 sierpnia Teatr Reduta Śląska z Chorzowa zaprezentuje „Bleee”, a 20 sierpnia Teatr Nie Do Wiary z Pyskowic wystawi „Testerkę Miłości”. 25 sierpnia Teatr Naumiony z Ornontowic zaprosi na swoje przedstawienie „Kopidoł”, natomiast 26 sierpnia Teatr Trip z Chorzowa wystawi spektakl familijny „Beboki”.

Organizatorzy festiwalu zapowiadają również wiele atrakcji towarzyszących wydarzeniom na scenach. Szczególnie ciekawie zapowiada się małe ChTO, które odbędzie się na scenie w Skansenie. Wspólnie z Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” przygotowano cztery spektakle dla najmłodszych widzów. Przedstawienia dla dzieci w plenerze odbędą się od czternastego do siedemnastego sierpnia.

Bilety na poszczególne przedstawienia będą dostępne wkrótce, a pełny program festiwalu można śledzić na oficjalnej stronie internetowej.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości