Reklama:


Widać światełko w tunelu…dosłownie! Można przechodzić pod torami

Widać światełko w tunelu…dosłownie! Można przechodzić pod torami
Wartość inwestycji to 1,2 mld zł netto. Prace zaplanowano do IV kwartału 2023 r. | fot. Mariusz Banduch

Coraz bliżej zakończenia prac w ramach przebudowy linii kolejowej nr 131. Od zeszłego tygodnia czynne jest już przejście dla pieszych przy ulicy Strzelców Bytomskich.

– Można powiedzieć, że widać światełko w tunelu, i to dosłownie – śmieje się Pani Anna, która codziennie chodzi tędy do pracy.

Z tunelu można bezkolizyjnie przejść pod przejazdem kolejowym, bowiem ruch samochodowy będzie prowadzony wiaduktem budowanym przy ulicy Głogowskiej.

Przebudowa linii kolejowej nr 131 jest prowadzona na odcinku od Chorzowa Batorego do Nakła Śląskiego. Inwestycja zakłada pełną modernizację zarówno samej linii jak i infrastruktury.

– Wymianie ulega 70 km torów, montowane są również nowe urządzenia do sterowania ruchem, a na odcinku Chorzów Batory – Chorzów Miasto zostanie dobudowany dodatkowy tor dzięki czemu zwiększy się przepustowość linii kolejowej, czyli będzie mogło kursować więcej pociągów – mówi Katarzyna Głowacka z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Przypomnijmy, że w ramach przebudowy w Chorzowie pojawi się również nowy przystanek – Chorzów Uniwersytet (między Chorzowem Batorym a Chorzowem Miastem) z dojściami do peronów od nowo wybudowanego przejścia podziemnego.

Wartość inwestycji to 1,2 mld zł netto. Prace zaplanowano do IV kwartału 2023 r.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości