Reklama:


Do Katowic dojedziesz tramwajem z 1953 roku! Wyjątkowa linia ZTM

Do Katowic dojedziesz tramwajem z 1953 roku! Wyjątkowa linia ZTM
Wagon silnikowy typu N z numerem bocznym "1100" pochodzi z 1953 roku. | fot. Tramwaje Śląskie

Do 24 września pasażerowie mogą korzystać z Tramwajowej Linii Turystycznej 23, która kursuje pomiędzy przystankami Katowice Zawodzie Zajezdnia – Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia. Zabytkowymi wagonami z lat 50. można podróżować w niedzielę i w święta.

Wakacyjne linie obsługiwane przez zabytkowy tabor to stała atrakcja przygotowywana przez Tramwaje Śląskie i ZTM wspólnie z Klubem Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym od 2007 roku.

W zabytkowych wagonach nad bezpieczeństwem i wygodą czuwać będą konduktorzy, którzy poza kontrolą biletów będą wydawać także limitowane bilety pamiątkowe.

Oprócz wspominanych tramwajów pasażerowie mogą korzystać również z historycznych wagonów 13N i 105N, które obsługują linię 23 w soboty i w niedzielę, święta oraz z nowoczesnych wagonów niskopodłogowych.

Taka różnorodność taboru uatrakcyjnia pasażerom podróż szczególnie do Parku Śląskiego, który w okresie wakacyjnym cieszy się sporą popularnością – komentuje ZTM

Tramwajowa linia turystyczna została uruchomiona 25 czerwca i będzie dostępna do 24 września w każdą niedzielę i święta. Szczegółowy rozkład jazdy z poszczególnych przystanków udostępniony jest na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości