Reklama:


Chorzowianka wystąpi na mistrzostwach świata w Japonii. Oto jej cele

Chorzowianka wystąpi na mistrzostwach świata w Japonii. Oto jej cele
Paulina Peda została zgłoszona do czterech konkurencji na MŚ w FukuoceFot. Rafał Oleksiewicz/Polski Związek Pływacki

W niedzielę (23.07.) w japońskiej Fukuoce rozpoczną się mistrzostwa świata w pływaniu. Po raz drugi w imprezie tej rangi wystartuje Paulina Peda. Zawodniczka z Chorzowa będzie walczyć z rywalkami i… uważać na infekcje.

W 2021 r. Paulina Peda reprezentowała Polskę na igrzyskach olimpijskich w Tokio (w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym). Przed rokiem zadebiutowała w mistrzostwach świata. W Budapeszcie startowała w dwóch konkurencjach – na 100 m stylem grzbietowym była 15., zaś na 50 m stylem grzbietowym – 14.

Teraz przed chorzowianką kolejna impreza tej rangi. Światowy czempionat odbędzie się w dniach 23 do 30 lipca w Fukuoce. Chorzowianka, absolwentka SP nr 5 przy ul. Ryszki, znalazła się w 12-osobowej reprezentacji Polski na MŚ w Japonii.

Oprócz startów na 50 i 100 m stylem grzbietowym Peda powalczy także na 50 i 100 m stylem motylkowym. Co ważne, na zawodach w Fukuoce będzie można wywalczyć kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Przed rozpoczęciem mistrzostw Paulina Peda opowiedziała o swoich celach.

– Na pewno chciałabym poprawić elementy, nad którymi długo pracowaliśmy. Chcielibyśmy zostawić całe serducho podczas tych zawodów, zakręcić się wokół rekordów życiowych, wykorzystać atmosferę mistrzostw świata – rozpoczęła pływaczka AZS AWF Katowice cytowana przez Polski Związek Pływacki.

Zawodniczka z naszego miasta podkreśliła, że musi uważać na infekcje.

– Od siebie powiem, że chciałabym się nie rozchorować. Zazwyczaj podczas ważniejszych zawodów atakuje mnie infekcja górnych dróg oddechowych. Dlatego szczególnie będę patrzeć na to, żeby do tego nie dopuścić. Tym bardziej, że po dniu przerwy wylatujemy na Uniwersjadę, więc to będzie szczególny okres dla mnie – dodała Paulina Peda.

Do mistrzostw świata Biało-Czerwoni przygotowywali się najpierw w Bydgoszczy, a następnie na obozie aklimatyzacyjnym w Busan (Korea Południowa).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości