Reklama:


Adam Wieczorek ponownie wejdzie do klatki. Pierwsza walka w nowej kategorii wagowej

Adam Wieczorek ponownie wejdzie do klatki. Pierwsza walka w nowej kategorii wagowej
Dla Wieczorka będzie to pierwsza walka w kategorii półcieżkiej.fot. Adam Wieczorek - Facebook

Przed Adamem Wieczorkiem kolejny pojedynek. Chorzowianin wejdzie do klatki w połowie sierpnia i stoczy główną walkę podczas FEN 48.

Zbliżająca się wielkimi krokami gala FEN 48 będzie miała dodatkowy smaczek dla wszystkich chorzowian, którzy interesują się sportami walki. W klatce zobaczymy bowiem Adam Wieczorka (11-2, 4 KO, 6 SUB) , który zmierzy się z Marcinem Wójcikiem (17-8, 9 KO, 6 SUB) .

Dla zawodnika urodzonego w Chorzowie będzie to pierwsza walka w niżej kategorii wagowej – do tej pory występował w ciężkiej. Przypomnijmy, że „Siwy” w przeszłości walczył w najbardziej prestiżowej federacji – UFC. Stoczył w niej dwa pojedynki. W trakcie jedenastu kolejnych konfrontacji między 2011, a 2018 rokiem przegrał tylko raz z Marcinem Tyburą. Ostatnią oficjalną walkę Wieczorek stoczył w 2022 roku wygrywając przez TKO w 3. rundzie z brytyjskim strongmanem Oli Thompsonem.

Rywal chorzowianina ma za sobą serię trzech zwycięstw z rzędu. podczas FEN 46 wygrał w 2. rundzie przez TKO z Ednaldo Oliveirą, w marcu 2022 roku pokonał Pawła Hadasia przez TKO w 2. rundzie, a w sierpniu poddał w premierowej odsłonie Micka Stantona na PFL. Wójcik był mistrzem FEN po pokonaniu Adama Kowalskiego.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości