Reklama:


Buduje się, ale jeździ. Elka znów kursuje

Buduje się, ale jeździ. Elka znów kursuje
Nowa linia "Elki" będzie miała 1850 metrów długości. Będzie na niej 30 czteroosobowych krzesełek i 15 gondoli. | fot. archiwum

Po ponad miesiącu przerwy, kolej linowa Elka w Parku Śląskim została ponownie uruchomiona. Popularna atrakcja była nieczynna od 29 maja, z powodu prac przy budowie drugiego odcinka kolejki.

Na stacji Planetarium na poziomie zero wylano płytę, powstała również konstrukcja stalowa, która stanowi „kręgosłup” ścian i dachu stacji. Rozpoczął się montaż elementów stalowych – blach, z których zbudowane będą ściany i zadaszenie. Na początku sierpnia rozpocznie się wykonywanie elewacji obiektu.

Gotowe jest już miejsce na maszynownię. Jest też budynek sterowni i zaplecza socjalnego, w których montowane są obecnie instalacje elektryczna i sanitarna. Zamontowano koło napędowe, będące motorem drugiej nitki. Aktualnie trwają prace przygotowawcze do przeprowadzenia liny pomiędzy dwoma stacjami. Na trasie stanęły już wszystkie podpory, w sumie jest ich 10, 2 bezpośrednio przylegające do obu stacji oraz 8 pośrednich.

Budowa II linii nadal trwa a my w międzyczasie zapraszamy do skorzystania z przejazdu odcinkiem pomiędzy Stadionem Śląskiem i Wesołym Miasteczkiem – zachęca biuro prasowe Parku Śląskiego

Nowa linia „Elki” będzie miała 1850 metrów długości. Będzie na niej 30 czteroosobowych krzesełek i 15 gondoli. Trasa będzie poprowadzona nad Śląskim Ogrodem Zoologicznym. Podróżni będą mogli zobaczyć mieszkające tam zwierzęta z wysokości od kilku do nawet 20 metrów. Koszt budowy to 85 mln zł.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości