Reklama:


Jak nowocześnie urządzić salon?

Jak nowocześnie urządzić salon?

Wraz ze zmieniającymi się trendami w urządzaniu wnętrz przestrzeń do wypoczynku również zmienia swoje oblicze. Od kilku już dobrych lat salon stał się miejscem, które łączy w sobie funkcjonalność z wygodą. Nowoczesny salon ma być jasny i przestronny zapewniając domownikom sporą dawkę komfortu. Warto urządzając salon pokusić się o nadanie mu wyjątkowego, indywidualnego charakteru. Czym kierować się w stylizowaniu nowoczesnego pokoju dziennego? Podpowiadamy!

Nowoczesny salon, czyli jaki?

Pomimo zmieniających się trendów i mód w stylizowaniu wnętrz nowoczesny salon posiada kilka wyznaczników, które pozostają niezmienne. Oprócz praktyczności stosowanych rozwiązań nieodzowna jest prostota form wszystkich elementów wyposażenia. Unikamy rzeczy, których zastosowanie mija się z celem, ograniczamy do minimum ilość sprzętów, co bezpośrednio przekłada się na ilość miejsca potrzebną do komfortowego życia. Nowoczesny salon to także miejsce, w którym króluje przestrzeń. Ograniczamy ilość ścianek działowych blokujących wpadające światło dzienne. Tworzymy otwarte przestrzenie, w których salon łączy się z kuchnią, jadalnią czy miejscem do pracy, a nierzadko nawet przedpokojem. Dbamy o dużą ilość światła słonecznego oraz sztucznego, kreujemy wnętrze przy użyciu kolorów i faktur. Podstawą nowocześnie urządzonego wnętrza jest ponadczasowa i uniwersalna baza w postaci podłóg, drzwi i koloru ścian. Na solidnie przygotowanych podstawach możemy wprowadzić dodatki takie jak niezwykle modna sztukateria ścienna, oświetlenie oraz ozdoby.

Jak nowocześnie urządzić salon? – nadaj mu charakteru dodatkami

Salon urządzony w nowoczesnej estetyce to miejsce, w którym króluje minimalizm. Zaplanowana oszczędność w doborze kolorów na ścianach oraz praktycznych, prostych mebli pomoże nam stworzyć wysmakowane, lecz komfortowe miejsce do życia. Aby wnętrze stało się przytulne i nastrojowe warto zadbać o odpowiednie oświetlenie jakim są listwy przypodłogowe LED oraz odpowiednio dobrane punkty świetlne umieszczone w centralnym punkcie salonu, a także na ścianach. Nowoczesny pokój dzienny powinien odznaczać się indywidualnością, dlatego warto wybrać dodatki, które będą doskonałym odzwierciedleniem naszej osobowości. Kompozycja obrazów na ścianie, zdjęcia czy pamiątki z podróży staną się doskonałym uzupełnieniem wyjątkowej przestrzeni wypoczynkowej. Salon w nowoczesnej odsłonie lubi dodatki w postaci odbijających światło, połyskujących elementów. Kocha chromowane elementy w postaci uchwytów mebli lub designerskich lamp.

Innowacyjne rozwiązania w nowoczesnym salonie

Technologia i innowacja to coś co doskonale wpisuje się w koncepcję nowoczesnego salonu. Do takich rozwiązań należy nie tylko zintegrowane oświetlenie czy automatyczne rolety i żaluzje, ale także wprowadzające do wnętrza wyjątkowy klimat elektryczne kominki. W pełni bezpieczny, oryginalny pomoże nam nadać wnętrzu przytulności. Do nowocześnie urządzonego salonu warto wybierać również kompaktowe, przemyślane meble, które pełnią więcej niż jedną funkcję. To także odpowiedź jak pomieścić niezbędne umeblowanie w salonie o zdecydowanie mniejszych rozmiarach.

Nowocześnie urządzony salon to odpowiedź skrojona na miarę naszych aranżacyjnych potrzeb. Urządzając wnętrze w tej konwencji stworzymy przystępną, komfortową i praktyczną przestrzeń do życia w wyjątkowej i modnej odsłonie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości