Reklama:


Już w niedzielę wyczekiwany koncert zespołu Rammstein. Warto zapoznać się z sytuacją parkingową

Już w niedzielę wyczekiwany koncert zespołu Rammstein. Warto zapoznać się z sytuacją parkingową
Park Śląski przygotował zbiór najważniejszych informacji w kwestii parkingów na zbliżające sie wydarzenie.fot. archiwum

Kawał kultowego, a zarazem ciężkiego brzmienia już niebawem zagości w Kotle Czarownic, podobnie jak spora ilość uczestników wybierających się na koncert Rammstein. Z tej okazji Park Śląski przedstawia kluczowe informacje w kwestii parkingów.

Już niedługo na Stadionie Śląskim odbędzie się wyjątkowy koncert legendarnego zespołu Rammstein. Wydarzenie to przyciąga tysiące fanów z całego kraju i spoza jego granic. Aby zapewnić wygodne i bezpieczne parkowanie dla uczestników koncertu, przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące dostępnych parkingów w dniu wydarzenia.

Parkingi dostępne będą od 30 lipca od godz. 6:00.

 1. Wjazd główny i parking P1 od ul. Harcerskiej – Ten parking jest wyłącznie dla samochodów osobowych, a liczba miejsc jest ograniczona. Jeśli planujesz dojechać na koncert swoim samochodem, warto rozważyć ten parking. Należy jednak pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona, więc im wcześniej przybędziesz, tym większa szansa na znalezienie dogodnego miejsca. Opłata za parkowanie wynosi 100 zł i będzie pobierana przy wjeździe na parking.
 2. Parking Siemianowicka – Ten parking jest dostępny od godziny 6:00 w niedzielę i oferuje miejsca zarówno dla samochodów, jak i większych pojazdów. Opłaty za parkowanie uzależnione są od rodzaju pojazdu:
  • Samochody: 70 zł
  • Busy: 100 zł
  • Autokary: 120 zł

Warto zauważyć, że dojazd autokarów i autobusów możliwy jest tylko od strony ul. Siemianowickiej, więc kierowcy tych pojazdów powinni skierować się właśnie tam.

Wskazówki dla uczestników koncertu:

 • Wczesne przybycie: Koncert Rammstein przyciąga ogromną liczbę fanów, dlatego zalecamy przybycie na miejsce z wyprzedzeniem. Im wcześniej zaparkujesz swoje auto, tym łatwiej będzie Ci znaleźć dogodne miejsce na parkingu.
 • Przygotuj odpowiednią kwotę: Pamiętaj, że opłaty za parkowanie pobierane są przy wjeździe na parking. Warto więc zadbać o odpowiednią ilość gotówki, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Możliwa będzie również płatność kartą.
 • Zaplanuj trasę: Przed wyjazdem sprawdź trasę do Stadionu Śląskiego, aby uniknąć ewentualnych korków i utrudnień na drodze.
 • Pamiętaj o bezpieczeństwie: Podczas parkowania zachowaj ostrożność i przestrzegaj zasad bezpieczeństwa. Nie zostawiaj wartościowych przedmiotów w samochodzie i upewnij się, że pojazd jest odpowiednio zamknięty.
 • Rozważ alternatywny dojazd: W okolicach Stadionu Śląskiego kursuje wiele linii autobusowych i tramwajowych. Przed wyjazdem sprawdź rozkład jazdy i wybierz najdogodniejszą trasę.

Źródło: Park Śląski

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości