Reklama:


Boiska osiedlowe w Chorzowie przechodzą gruntowny remont. Część prac została zakończona

Boiska osiedlowe w Chorzowie przechodzą gruntowny remont. Część prac została zakończona
Całkowity koszt inwestycji to prawie pół miliona złotych.fot. MORiS Chorzów

Boiska osiedlowe w Chorzowie cieszą się ogromną popularnością. Taki stan rzeczy oznacza, że muszą być one systematycznie konserwowane. MORiS zadbał o poszczególne obiekty.

Areny sportowych zmagań zlokalizowane w różnych częściach Chorzowa, w szczególności w okresie letnim są oblegane w głównej mierze przez dzieci i młodzież. Chętnie wykorzystywana infrastruktura wymaga jednak ciągłego dbania o jej stan techniczny.

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie zapowiedział w ostatnim czasie, że poszczególne boiska zostaną poddane gruntownym pracom. Część z zaplanowanych działań udało się już zakończyć, a inne są w trakcie realizacji.

Nową nawierzchnię zyskały obiekty zlokalizowane przy ul. Mariańskiej oraz ul. Hutniczej. Jako następne lifting przejdą areny przy ulicach: Leśnej, Żołnierzy Września, Łukasińskiego i Jubileuszowej. Całość prac realizowana jest przez firmę Greensport z Międzybrodzia Bialskiego. Całkowity koszt inwestycji to 489.294,00 zł.

Warto dodać, że oprócz wymiany nawierzchni na poszczególnych boiskach odbywa się także malowanie bramek, zakładanie nowych siatek, czy też konserwacja i uzupełnianie piłkochwytów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości