Reklama:


Szymon Piotr Warszawski z planu „Czerwonych maków” na warsztaty filmowe na chorzowskiej „Wyspie”

Szymon Piotr Warszawski z planu „Czerwonych maków” na warsztaty filmowe na chorzowskiej „Wyspie”
Podczas realizacji projektu, jego uczestnicy z pewnością mogą wiele się nauczyć.fot. Wyspa

Chorzowska „Wyspa” tętni życiem! Po warsztatach na temat social mediów i artystycznym, zwieńczonym wystawą plenerową obrazów stworzonych przez młodzież w Parku Śląskim, nadszedł czas na projekt filmowy „Po drugiej stronie ekranu”.

Tegoroczne warsztaty filmowe na „Wyspie” z udziałem młodzieży z Ukrainy, Niemiec i Polski tradycyjnie prowadzi Szymon Piotr Warszawski, popularny aktor, pamiętany z takich filmów, jak „Bogowie” (rola profesora Andrzeja Bochenka), „Najlepszy” czy w nominowanej do Oscara krótkometrażowej „Sukience”.

Warszawski zawitał na „Wyspę” niemal prosto z chorwackiego planu polskiej superprodukcji „Czerwone maki” o bitwie pod Monte Cassino!

– W tym roku daliśmy młodzieży dużo swobody artystycznej. Każde z dzieciaków indywidualnie pracuje nad swoim autorskim filmikiem, codziennie techniką wizualizacji. To jest główny rdzeń naszych warsztatów, ale też pracujemy nad wspólnym filmem – informuje Szymon Piotr Warszawski.

Uczestnicy także mieli okazję uczestniczyć w castingu filmowym, który był niesamowitą okazją, by pokazać swoje talenty aktorskie.

– Zebrała się tu wyjątkowa grupa, młodzież jest bardzo zaangażowana, kreatywna, chętna do pracy. Ze swojej strony zapewniliśmy dzieciakom narzędzia, by próbowali zobaczyć siebie w lepszym świetle, mogli wyobrazić siebie w najlepszej możliwej wersji. Mamy przy tym oczywiście sporo zabawy, bo dobrze jest też w pracy się bawić, a to ułatwia komunikację. No i sprzyja temu znakomita organizacja zapewniona przez chorzowską „Wyspę” – dodaje Szymon Piotr Warszawski, któremu pomagają Franciszek Boberek i Tadeusz Witkowski.

_______________________________________________________

Serdecznie zapraszamy Państwa na „Wyspę” (Chorzów, ul. Styczyńskiego 13b) w najbliższy piątek 28 lipca o godzinie 15.30 na premierę filmu stworzonego przez uczestników warsztatów filmowych. To będzie też okazja, by porozmawiać z młodymi twórcami i ich opiekunami o tym, jak przebiegały prace pod kierunkiem Szymona Piotra Warszawskiego i jego zespołu.

Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka „Wyspa” w Chorzowie działa już od ponad 30 lat.

Co roku na „Wyspie” młodzież z Ukrainy, Niemiec i Polski integruje się podczas kilku projektów – artystycznych, sportowych, edukacyjnych, historycznych czy filmowych. Dysponujemy wspaniałym, pełnym zieleni, ośrodkiem – Międzynarodowy Dom Spotkań Wolontariuszy „Wigilijne Miasteczko” – z 30 miejscami noclegowymi, dwoma dużymi salami spotkań, boiskami, zapleczem sanitarnym z dwoma kuchniami oraz miejscem na ognisko i grilla.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości