Reklama:


Śląska policja podsumowała półmetek wakacji. Zginęło 15 osób

Śląska policja podsumowała półmetek wakacji. Zginęło 15 osób
Do czterech zgonów doszło podczas wypoczynku nad wodą.fot. KMP Chorzów

Okres wakacyjny – dla jednych czas odpoczynku, dla innych wzmożonej pracy. Do drugiej grupy zalicza się m.in. policja, która podsumowała półmetek lata.

Wakacje oznaczają dla mundurowych większą liczbę obowiązków – wzmożony ruch na drogach, działania profilaktyczne, dbanie o bezpieczeństwo nad wodą to tylko część z rzeczy, o które funkcjonariusze muszą martwić się w tym okresie.

Stróże prawa z całego województwa podsumowali dotychczasowe działania. Statystyki z pewnością nie należą do najlepszych i stanowią ostrzeżenie dla innych. Policja od początku wakacji odnotowała bowiem 225 wypadków drogowych, w których zginęło 11 osób, a 261 zostało rannych.

– Wśród ofiar śmiertelnych było 3 pieszych, 3 motocyklistów i 1 rowerzysta. Ponadto na drogach województwa śląskiego doszło do 4275 kolizji. W tym czasie śląscy policjanci zatrzymali 963 nietrzeźwych kierujących – czytamy w policyjnym raporcie.

Niestety nie obyło się także bez tragedii związanych ze wspomnianym wypoczynkiem nad wodą. Do tej pory na Śląsku utonęły 4 osoby – byli to mężczyźni w wieku od 26 do 59 lat. Do każdej z tragedii doszło w miejscach niestrzeżonych, które nie były przeznaczone do kąpieli.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości