Reklama:


Szczere słowa Pauliny Pedy po mistrzostwach świata. „Nie trafiłam z formą”

Szczere słowa Pauliny Pedy po mistrzostwach świata. „Nie trafiłam z formą”
Paulina Peda startowała w Japonii na czterech dystansach oraz w sztafecie 4x100 m stylem zmiennymFot. Rafał Oleksiewicz / Polski Związek Pływacki

Pływaczka z Chorzowa Paulina Peda zakończyła rywalizację w mistrzostwach świata w Fukuoce. W startach indywidualnych odpadała w eliminacjach. Niepowodzenie osłodziła sobie występem w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym, a w tym tygodniu walczyć będzie na Uniwersjadzie w Chengdu.

Dla Pauliny Pedy był to drugi w karierze start w mistrzostwach świata. 25-latka jechała do Japonii z nadziejami, ale w żadnej z czterech konkurencji indywidualnych nie udało jej się awansować do półfinału.

Najpierw, na dystansie 100 m stylem motylkowym, została sklasyfikowana na 21. miejscu. Na 100 m stylem grzbietowym zajęła 26. pozycję. Najbliżej awansu do półfinału chorzowianka była w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym. Czas 28,40 s dał jej 19. wynik. Ostatnią konkurencją indywidualną z udziałem Pedy było 50 m stylem motylkowym – na tym dystansie uplasowała się na 26. miejscu.

Chorzowianka wystartowała jeszcze w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym – razem z Adelą Piskorską, Dominiką Sztanderą i Kornelią Fiedkiewicz. Polki zajęły 10. miejsce, z bardzo dobrym wynikiem 4:00.23, lepszym od dotychczasowego rekordu Polski o ponad dwie minuty.

Paulina Peda podsumowała w mediach społecznościowych występ na MŚ w Fukuoce.

„Postanowiłam, że nie będę owijać w bawełnę tylko uczciwie wszystko przedstawię. Moje występy na tych zawodach dość mocno odbiegały od oczekiwań. Dobrze przepracowany sezon, pełne skupienie i nastawienie, ostatnie treningi przed startem – nic nie wskazywało, że to wszystko potoczy się tak jak to miało miejsce – rozpoczęła. – Cóż mogę powiedzieć, jest mi strasznie przykro i wstyd z poziomu, jaki zaprezentowałam. Nie trafiłam z „formą” na te zawody, ale postaramy się jak najszybciej wyciągnąć wnioski aby na Uniwersjadzie popłynąć zdecydowanie lepiej” – przyznała (cały wpis można zobaczyć poniżej).

Już za dwa dni pływaczka z Chorzowa rozpocznie rywalizację w 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu.

– W tym samym składzie jedziemy na Uniwersjadę, więc jest okazja, żeby może tam coś powalczyć, jeszcze szarpnąć. Będziemy zmęczone po siedmiu dniach startów, ale damy z siebie wszystko – dodała Peda cytowana przez Polski Związek Pływacki.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości