Reklama:


O taki medal powalczą biegacze podczas Silesia Marathon. „Będzie największy”

O taki medal powalczą biegacze podczas Silesia Marathon. „Będzie największy”
1 października spod Stadionu Śląskiego biegacze wyruszą na trasę Silesia Marathon. Na mecie otrzymają wyjątkowy, największy w historii biegu medal (na małym zdjęciu)Fot. Marcin Bulanda / silesiamarathon.pl

Już za niespełna dwa miesiące – 1 października – ulice czterech śląskich miast zdominują biegacze. Organizatorzy 15. edycji Silesia Marathon zaprezentowali medal, jaki otrzyma każdy, kto ukończy zawody.

Jak co roku Silesia Marathon stopniowo odkrywa karty. Na początku lipca przedstawiono koszulkę, jaka znajdzie się w pakiecie startowym. Teraz zaś przyszedł czas na prezentację medalu jubileuszowej 15. edycji największego biegu na Śląsku. „Krążek” nawiązuje do wzoru z oficjalnej koszulki biegu.

„Piętnasta edycja zobowiązuje, ale nie odchodzimy od dotychczasowej tradycji. Medal ma być okrągły i w tym roku też taki będzie. Dodatkowo jubileuszowy medal będzie największy z dotychczasowych, utrzymany w eleganckim, klasycznym stylu (…) Jego wielkość na pewno każdy z Was poczuje na szyi. Prawdziwy ciężar biegowych osiągnięć” – czytamy w komunikacie organizatora Silesia Marathon.

1 października biegacze wystartują na trzech dystansach – maratonu (42,195 km), półmaratonu (21,097 km) oraz ultramaratonu (50 km). Zgodnie z tradycją na mecie otrzymają medal o odpowiednim kolorze. Maratończycy – w kolorze niebieskim, półmaratończycy – czerwonym, zaś ultramaratończycy – srebrno-szary.

Na awersie medalu widnieje nazwa biegu i numer edycji, zaś na rewersie – nazwy miast, przez które biegnie trasa, dystans, data oraz wizerunek Stadionu Śląskiego z lotu ptaka.

Tak prezentują się medale Silesia Marathon, który odbędzie się 1 października 2023 r.

Przypomnijmy, że na dystansie maratońskim i ultramaratońskim trasa wiedzie przez cztery śląskie miasta: Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie oraz Chorzów. Zawodnicy startują przy Stadionie Śląskim, a meta usytuowana jest na niebieskiej bieżni w „Kotle Czarownic”. Półmaratończycy pobiegną przez Katowice, Siemianowice oraz Chorzów.

Na listach startowych widnieje ponad 5700 nazwisk. Największą popularnością cieszy się półmaraton (ponad 3300 zgłoszeń), zaś na maraton zapisało się ponad 2100 osób.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości