Reklama:


Paulina Peda z dwoma medalami Uniwersjady! „Kończę sezon z uśmiechem na twarzy”

Paulina Peda z dwoma medalami Uniwersjady! „Kończę sezon z uśmiechem na twarzy”
Paulina Peda wróci z Chin z dwoma srebrnymi medalami 31. Letniej UniwersjadyFot. Rafał Oleksiewicz/Polski Związek Pływacki

Paulina Peda zdobyła dwa srebrne medale na Uniwersjadzie w Chengdu w Chinach. Pływaczka z Chorzowa najpierw finiszowała druga na 50 m stylem grzbietowym, a następnie razem ze sztafetą 4×100 m stylem zmiennym.

Ostatnie dwa tygodnie były dla Pauliny Pedy niezwykle intensywne. Najpierw chorzowianka (reprezentująca AZS AWF Katowice) rywalizowała na mistrzostwach świata w Fukuoce, na których wystartowała na czterech dystansach indywidualnie oraz w sztafecie. Następnie z Japonii przeniosła się do Chin, by wziąć udział w 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu.

Dla akademickiej reprezentacji Polski w pływaniu były to bardzo udane zawody. Biało-Czerwoni zdobyli aż 15 medali, a Paulina Peda wróci do kraju z dwoma srebrnymi „krążkami”.

Pierwszy z nich 25-latka wywalczyła na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Najlepsza okazała się na nim jej koleżanka z kadry, Adela Piskorska (27,84 s), a walka o kolejne miejsca była niesamowicie zażarta. Peda oraz Amerykanka Anya Mostek uzyskały ten sam czas 28,48 s i ex aequo zdobyły srebro! Zaledwie o… jedną setną sekundy wolniejsza od nich była Federica Toma z Włoch.

– Poprawiłam czas z półfinału, Adela pobiła rekord zawodów. Fantastycznie, nie wiem, co powiedzieć. Finisz był pasjonujący, bo razem z Amerykanką wyprzedziłyśmy kolejne zawodniczki o jedną setną sekundy i obie mamy srebrne medale – cieszyła się Peda cytowana przez Polski Związek Pływacki.

W poniedziałek chorzowianka ponownie miała powody do radości. Tym razem popłynęła w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym – razem z Adelą Piskorską, Dominiką Sztanderą i Kornelią Fiedkiewicz. Do połowy dystansu Polki prowadziły, ale ostatecznie lepsze okazały się Chinki, które jako jedyne uporały się z granicą czterech minut (czas Biało-Czerwonych to 4:00,67).

– Każdy medal jest dla mnie wartościowy na tej uniwersjadzie. Srebro indywidualne zapamiętam bardzo długo, bo to mój pierwszy medal imprezy międzynarodowej takiej rangi. Dzisiaj miałyśmy smak na złoto, ale musimy wziąć pod uwagę finały indywidualne Dominiki Sztandery i Kornelii Fiedkiewicz. Zostawiłyśmy w basenie całe serducho. To był dla mnie ciężki sezon. Wiele osób mówiło, że przyjechaliśmy tu na wakacje, a kończę sezon z uśmiechem na twarzy. Mam smak na więcej, ale najpierw muszę odpocząć – powiedziała Peda na stronie pasja.azs.pl.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości