Reklama:


W Chorzowie powstaną wyjątkowe murale. Muzeum Hutnictwa ogłosiło konkurs

W Chorzowie powstaną wyjątkowe murale. Muzeum Hutnictwa ogłosiło konkurs
Jedno z miejsc, gdzie powstanie mural zlokalizowane jest przy chorzowskim rynku.fot. własne

Już niebawem krajobraz Chorzowa może wzbogacić się o kolejne ciekawe elementy. Muzeum Hutnictwa ogłosiło konkurs w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Jednym z zadań, które zwyciężyło w edycji 2020 Budżetu Obywatelskiego Chorzowa jest „Śladem dwóch hut – hutniczy szlak spacerowy”. W jego ramach przewidziano powstanie murali o tematyce hutniczej w czterech konkretnych lokalizacjach. Mianowicie chodzi o ulice: 16 lipca, Armii Krajowej, Mielęckiego, a także Rynek.

Realizacja tego zadania powierzona została Muzeum Hutnictwa. Placówka ogłosiła właśnie konkurs na wykonawcę malowideł. Mogą się do niego zgłosić osoby prawne i pełnoletnie osoby fizyczne, które posiadają udokumentowane doświadczenie w projektowaniu i realizacji murali.

– Ocena prac konkursowych składa się z dwóch etapów: oceny formalnej oraz oceny merytorycznej przeprowadzonej z zastosowaniem kryteriów jakościowych wskazanych w Regulaminie Konkursu – czytamy w ogłoszeniu.

Kwota jaką otrzyma zwycięzca konkursu na realizację prac wynosi 100 tys. zł. Zgłoszenia można składać do 25 sierpnia br., do godziny 15.00 drogą elektroniczną na adres kontakt@muzeumhutnictwa.pl. Wszystkie szczegółowe informacje o konkursie, a także niezbędne dokumenty można znaleźć TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości