Reklama:


Pobicie i kradzież przy ul. Lompy. Jeden z napastników był poszukiwany przez policję

Pobicie i kradzież przy ul. Lompy. Jeden z napastników był poszukiwany przez policję
Sprawcy mają teraz poważne problemy. Mogą spędzić kilkanaście lat w więzieniu.fot. KMP Chorzów

W ubiegły weekend doszło do napaści przy ul. Lompy. Policjanci szybko poradzili sobie z agresorami.

Całość zdarzenia miała miejsce w minioną sobotę wieczorem. Policjanci otrzymali zgłoszenie odnośnie trwającej bójki przy ul. Lompy. Policjanci po przybyciu na miejsce natychmiast zauważyli trzech mężczyzn – jeden z nich atakował pozostałych metalową rurką. Stróże prawa błyskawicznie przystąpili do działania i obezwładnili napastnika.

Poszkodowani poinformowali mundurowych, że w pobliżu znajduje się drugi z agresorów, który uciekł przed przybyciem policjantów. Pościg przyniósł zamierzony efekt i po chwili drugi ze sprawców znalazł się w rękach funkcjonariuszy.

Jak wynika z ustaleń wszystko zaczęło się na ul. Sienkiewicza. Wspomniani napastnicy zaczepili 52-latka, pobili i ukradli mu saszetkę. Poszkodowany zawołał będącego w pobliżu kolegę i razem ruszyli za oprawcami. Następnie podczas próby odzyskania swoich rzeczy zostali zaatakowani metalową rurką.

Agresorami okazali się bracia w wieku 20 i 26 lat. W trakcie legitymowania okazało się, że starszy z nich był poszukiwany celem odbycia kary 5 lat pozbawienia wolności.

– Wyrok również dotyczył rozboju, ale z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Policja i prokuratura wystąpiły z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do wniosku. Najbliższe miesiące mężczyźni spędzą w więzieniu, grozi im do 12 lat pozbawienia wolności – informują policjanci.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości