Reklama:


Kajetan Duszyński w kadrze na MŚ w Budapeszcie

Kajetan Duszyński w kadrze na MŚ w Budapeszcie
Kajetan Duszyński znalazł się w składzie na mistrzostwa świata w Budapeszcie Fot. Marcin Bulanda

W Tokio Kajetan Duszyński poprowadził polską sztafetę mieszaną do złotego medalu igrzysk olimpijskich. W tej samej konkurencji ma szansę wystąpić na zbliżających się mistrzostwach świata w Budapeszcie (19-27 sierpnia).

67 zawodniczek i zawodników zostało powołanych do reprezentacji Polski na najważniejszą lekkoatletyczną imprezę w tym sezonie. W tym gronie jest także Kajetan Duszyński – chorzowianin, reprezentant AZS Łódź, mistrz olimpijski z Tokio w sztafecie mieszanej 4×400 m.

Jak już informowaliśmy, „Kajetano Kapitano” nie zdołał wywalczyć minimum na mistrzostwa świata w Budapeszcie na dystansie 400 m. Niestety także męska sztafeta 4×400 m nie uzyskała w tym sezonie wystarczająco dobrego wyniku, by wystąpić na światowym czempionacie.

Jedyną szansą dla Duszyńskiego na start na Węgrzech jest więc sztafeta mieszana 4×400 m. To w tej konkurencji chorzowianin odniósł w 2021 r. życiowy sukces, zdobywając z Biało-Czerwonymi złoto na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Z kolei przed rokiem na mistrzostwach świata w Oregonie Polacy – z Kajetanem w składzie – zajęli czwarte miejsce.

Duszyński jest jednym z czterech biegaczy nominowanych do „mixa” – obok Karola Zalewskiego, Igora Bogaczyńskiego i Maksymiliana Szweda. Wśród pań na liście znalazły się: Natalia Kaczmarek, Marika Popowicz-Drapała, Alicja Wrona-Kutrzepa i Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka.

Eliminacje sztafety mieszanej 4×400 m odbędą się w sobotę, 19 sierpnia, o godz. 11.05. Tego samego dnia – o godz. 21.47 – rozegrany zostanie finał.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości