Reklama:


„Nowy” Clearex zaczyna serię sparingów. W piątek mecz z AZS UŚ Katowice

„Nowy” Clearex zaczyna serię sparingów. W piątek mecz z AZS UŚ Katowice
Zdjęcie z kwietniowego meczu Clearex - AZS UŚ w hali MORiS. Chorzowianie (na zdjęciu Przemysław Dewucki) wygrali 6:4Fot. Adrian Ślązok

Spadkowicz z FOGO Futsal Ekstraklasy AZS UŚ Katowice będzie pierwszym sparingpartnerem Cleareksu w okresie przygotowawczym do sezonu 2023/24. W piątkowym (11.08.) spotkaniu kilku zawodników zadebiutuje w barwach chorzowskiego zespołu.

21 kwietnia Clearex podejmował AZS UŚ Katowice, znajdując się w niemal beznadziejnej sytuacji. W tamtym momencie wiele bowiem wskazywało na to, że chorzowianie nie zdołają utrzymać się w Ekstraklasie. A gdy w 26. minucie przegrywali z rywalem zza miedzy 1:4, tylko najwięksi optymiści mieli nadzieję na szczęśliwe zakończenie.

W końcówce nastąpił jednak zaskakujący zwrot. Clearex wygrał 6:4, a następnie – w ostatniej kolejce – rzutem na taśmę zapewnił sobie dalszą grę w elicie. Ekstraklasę opuścił za to AZS UŚ.

Niespełna cztery miesiące po tamtym spotkaniu obie drużyny zmierzą się ponownie w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego. W piątek o godz. 18.00 Clearex i AZS UŚ rozpoczną mecz kontrolny.

Dla „nowego” Cleareksu będzie to pierwszy letni sparing. W drużynie doszło ostatnio do wielu zmian. Odeszli m.in. Szymon Łuszczek (wieloletni kapitan), Rafał Krzyśka (występował w podwójnej roli: trenera i bramkarza), Kacper Burzej i Piotr Ćwielong. Z pięciokrotnym mistrzem Polski związali się: Marcin Grzywa (ostatnio Dreman Opole Komprachcice), Maksym Kisielov (AZS UŚ Katowice), Max Kravets (FC Silesia Box Siemianowice Śl.), a po wyleczeniu poważnej kontuzji do składu powrócił Olivier Nadolski.

Przypomnijmy, że po meczu z „Akademikami” z Katowic Clearex rozegra jeszcze trzy sparingi – wszystkie u siebie: z Dremanem Opole Komprachcice (19 sierpnia), Sośnicą Gliwice (23 sierpnia) i GKS Futsal Tychy (25 sierpnia).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości