Reklama:


KPR Ruch szlifuje formę w Czechach. W weekend dwa sparingi

KPR Ruch szlifuje formę w Czechach. W weekend dwa sparingi
W piątek i w sobotę piłkarki Ruchu zagrają sparingi z zespołem ze ZlinaFot. Marcin Bulanda

Od kilku dni szczypiornistki KPR Ruch Chorzów przebywają na obozie w Czechach. W piątek i w sobotę zmierzą się z drużyną z MOL Ligi – Handball Club Zlin.

Po spadku z PGNiG Superligi Kobiet KPR Ruch Chorzów występować będzie od września w nowych rozgrywkach – Lidze Centralnej. Zagrają w niej najlepsze drużyny z trzech grup I ligi oraz „Niebieskie” (jako spadkowicz z elity).

Pod koniec lipca Ruch rozpoczął przygotowania do sezonu 2023/24, początkowo na własnych obiektach. Od wtorku drużyna prowadzona przez Ivo Vavrę przebywa na obozie w Czechach, w okolicach Zlina.

W ten weekend „Niebieskie” rozegrają dwa sparingi – oba z Handball Club Zlin, drużyną MOL Ligi (rozgrywki dla najlepszych drużyn Czech i Słowacji). Pierwszy mecz odbędzie się w piątek o godz. 17.00, zaś rewanż w sobotę o godz. 10.00.

Przypomnijmy, że w kadrze chorzowskiego zespołu doszło do kilku zmian. Odeszły Marcelina Polańska, Natalia Stokowiec (obie do Młynów Stoisław Koszalin), Natalia Kolonko i Paula Masiuda, zaś Karolina Jasinowska leczy kontuzję. Ruch pozyskał trzy rozgrywające – Martę Gęgę (wielokrotną reprezentantkę Polski), Aleksandrę Salisz (grała już w Chorzowie pod panieńskim nazwiskiem Jaroszewska) oraz Dominikę Przewosnik. Czwartą nową twarzą jest kołowa Julia Jasińska.

Rozgrywki w Lidze Centralnej „Niebieskie” rozpoczną w czwarty weekend września (23-24.09.). Na wyjeździe zagrają z ENEA Piłką Ręczną Poznań.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości