Reklama:


Policjant z Chorzowa zareagował w czasie wolnym od służby. Złodzieje przyłapani na gorącym uczynku

Policjant z Chorzowa zareagował w czasie wolnym od służby. Złodzieje przyłapani na gorącym uczynku
Kradzież, którą zauważył policjant nie była jedynym przewinieniem 21-latka.fot. KMP Chorzów

Policjantem jest się nie tylko na służbie – ten slogan kolejny raz został potwierdzony przez jednego z chorzowskich mundurowych.

Jeden z funkcjonariuszy policji z naszego miasta z wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą w trakcie swojego urlopu robił zakupy w jednym z marketów na terenie Katowic. Kiedy stróż prawa wsiadał już do swojego samochodu zauważył jak do sklepu wchodzi dwóch nietypowo zachowujących się mężczyzn. Jeden z nich pozostał pomiędzy drzwiami wejściowymi do marketów i obserwował jego pracowników. Drugi w tym czasie zabrał z hali karton z kawą.

– Oczekujący w przejściu mężczyzna poruszył się, aby uruchomić drzwi i umożliwić mu swobodne wyjście ze sklepu – relacjonują policjanci.

Mundurowy z Chorzowa natychmiast ruszył w ich kierunku. Udało mu się zatrzymać jednego złodzieja i wezwać patrol. Podczas legitymowania zatrzymanego okazało się, że 21-latek ze Świętochłowic jest poszukiwany celem odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności. Dodatkowo na jaw wyszło, że ma on na swoim koncie usiłowanie włamania do sklepu warzywnego. Sprawca przyznał się do stawianych mu zarzutów. Może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości